XVIII-lecie katowickiego zespołu Ulcer Uterus

9 grudnia 2016 w chorzowskiej Leśniczówce odbędzie się jubileusz zespołu Ulcer Uterus. W tym roku kapela obchodzi swoje 18 urodziny i z tej okazji przygotowuje specjalny koncert wypełniony znakomitymi zespołami polskiej sceny metalowej. Impreza startuje o 17.30, a wjazd to jedyne 20zł.

Zagrają:
ULCER UTERUS (brutal death metal)
Nieprzerwanie od 18 lat młóci na polskiej scenie undergroundowej swoimi odpychającymi wokalizami i perwersyjnymi riffami czyniąc każdy koncert obskurną egzekucją muzyczną. Na swoim koncie mają wydane dwie płyty z czego ostatni krążek „Cursed Saints” wyszedł w styczniu tego roku.

Skład zespołu:
Ulcer – wokal
Hans – gitara
Nostalgia – gitara
Kera – gitara basowa
Ravager – perkusja

www.facebook.com/ulceruterus

Wspierać ich będą na scenie:

PANDEMONIUM (satanic dark metal)
https://www.facebook.com/pandemoniumpl
Początek zawiłej historii Pandemonium datowany jest na koniec 1989 roku. Wtedy to Paul i Peter aka Żuber (R.I.P.) zapatrzeni w „Necronomicon” oraz zainspirowani dokonaniami Hellhammer, Bathory, Venom i Samael powołują do życia Pandemonium – pierwszy w Polsce zespół, który stworzył tak mroczny, majestatyczny i surowy Black Metal. Już pierwsze oficjalne wydawnictwo, obecnie niemalże kultowe, demo „Devilri” sprzedane zostało w wielotysięcznym nakładzie, co spowodowało, że obok Kat, Vader i Imperator to właśnie Pandemonium stało się najbardziej popularnym zespołem polskiego undergroundu w latach `90-tych. Debiutancki album „The Ancient Catatonia” tylko potwierdził klasę zespołu, umocnił jego status i przyczynił się jednocześnie do wzrostu rangi zespołu, także poza granicami własnego kraju. Wydawać się wtedy mogło, że otwarły się Siódme Wrota i Dni Chwały dopiero nadchodzą…!? Warte odnotowania są też inne istotne Fakty. Pandemonium, jako Pierwszy metalowy zespół o tej nazwie funkcjonuje na muzycznej scenie od ponad 20 lat, będąc tym samym istotną częścią historii metalu. W swoim dorobku ma wiele wydawnictw, które doczekały się już niejednokrotnie Oczekiwanych reedycji, a na swoim koncie ma setki koncertów, w tym wspólne występy z wieloma uznanymi zespołami m.in. Slayer, Celtic Frost, Morbid Angel, Behemoth, Cannibal Corpse, Vader, Samael, Unleashed, Asphyx, Desultory. Przez jego szeregi przewinęli się muzycy kilku ważnych polskich zespołów m.in. Imperator, Hate, Hazael, Tenebris, Riversid

SPHERE (death metal)
http://facebook.com/damnedsphere
Warszawska death metalowa formacja zadebiutowała w 2007 roku wydawnictwem „Damned Souls Rituals” w stajni Empire Records. W tym samym roku formacja gości na Metalmanii. Znakomita promocja oraz dobre przyjęcie płyty zaowocowało licznymi koncertami w kraju. Drugi album „Homo Hereticus” ukazuje się w 2012 roku nakładem Masterful Records. Zespół obecnie promuje koncertowo swój drugi longplay.

ORCHIVION (symphonic death metal)
https://www.facebook.com/orchivionband
Warszawski zespół grający symfoniczny death metal. Formację założono w 2004 roku i funkcjonowała przez 12 lat pod nazwą „Strain”. Przez ten czas zagrał wiele koncertów metalowymi zespołami, takimi jak Materia, Thy Disease, Valkenrag, Sphere. W 2013 wydana została płyta EP „Reigncraft” nagrana w studio Demontażownia. Zespół rozpoczął promocję albumu i w 2014 odbył w marcu pierwszą mini-trasę w 3 miastach na wschodzie Polski z thrashmetalowym Psychopath. Trasa zaliczona została do udanych i na jesieni odbyła się kolejna, 6-koncertowa trasa z wiking-metalowym Valkenrag, po centralnej i południowej Polsce. We wrześniu 2016 rok wydali drugą i ostatnią przed pełnym albumem płyty EPkę „IMPAIROR” nakładem wytwórni Infernum Media. Miks i mastering płyty wykonał Arkadiusz „Malta” Malczewski, w Sound Division Studio. Na płycie pojawiają się dużo bogatsze aranżacje gitar, klawiszy i wokali, wliczywszy nagrany w studio chór męski.

BOTTLEKOPF (death ‚n’ roll)
https://www.facebook.com/bottlekopf
Zespół został założony przez Chłostę w 2010 roku.
W 2014 za pośrednictwem Wydawnictwa Psycho wydali debiutancki materiał „Absolutely Nothing” i zaczęli grać koncerty.

SNAKE EYES (skoczny thrash metal z ciągotami w stronę death metalu)
https://www.facebook.com/snakeeyesthrash
Powstał w 2002 roku w Katowicach. Po licznych zmianach w składzie zespół nagra demo w 2008 (jako „Demo 2008”, ale w sieci, w kilku miejscach, jest podawana nazwa „Watching You”). W 2010 roku udało się im wydać debiutancki album „Beware Of The Snake”, pod szyldem małej wytwórni Slaney Records. W Polsce płyta jest dostępna za pośrednictwem Selfmadegod. W roku 2012 przygotowali krótki materiał, który docelowo miał znaleźć się na splicie, jednak ostatecznie został wydany jako EP.

GTX (thrash metal)
Zespół powstał w 1997r. Inspirowani starym thrashem grywali dużo koncertów miedzy innymi z Acid Drinkers, Quo Vadis, Scream. Rok później nagrali demo w katowickim Cyber Studio. Osiemnaście lat przerwy i pojawienie się w zespole nowych muzyków (perkusisty i wokalu) sprawiło że zespół ponownie wszedł do studia i nagrał pełnowymiarową płytę. Od 2016 zaczęli ponownie koncertować.

9 grudnia 2016
Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Muzyków 1, Park Śląski, 41-500 Chorzów
godz. 17:30
Bilety: 20zł

xviilecieulcerulterus