THE MOTH GATHERER: nowa epka pod koniec marca

Szwedzcy sludge/doom metalowcy z elementami elektroniki oraz post-rocka, THE MOTH GATHERER, wypuszczą nową epkę zatytułowaną „The Comfortable Low” 31 marca nakładem Agonia Records. Od strony muzycznej, materiał będzie ukłonem w stronę debiutanckiego albumu grupy, „A Bright Celestial Light” (2013), z naciskiem na brzmienia elektroniczne oraz hardcore. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Dennis Lyxzén (Refused/INVSN) oraz Fred Burman (Satan Takes A Holiday).

Jak komentuje zespół: „Po ‚The Earth Is The Sky’ (2015) naszła nas potrzeba poszerzenia horyzontów wraz z jednoczesnym powrotem do korzeni. Stąd swoje piętno na dwóch nowych utworach odcisnął hardocre, wraz z elektroniką, która w ostatnim czasie ma na nas niemały wpływ. Zarówno muzyka jak i teksty są z jednej strony bolesne, a z drugiej piękne, zmuszając do refleksji. Tematyka nowej epki opiewa tematy wewnętrznych poszukiwań i zmagań z depresją”.

Za konsolą ponownie zasiadł Karl Daniel Lidén a okładką zajął się SCG. „Obydwoje są integralną częścią The Moth Gatherer” – dodał zespół.

„The Comfortable Low” ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płycie winylowej w dwóch wersjach:
– szary winyl (limit 250 sztuk)
– szary winyl z czarnymi i białymi bryzgami (limit 250 sztuk).

Przedsprzedaż: http://tinyurl.com/comfylow

Skład zespołu:
Alex Stjernfeldt: wokal, bass
Victor Wegeborn: wokal, gitary, elektronika
Svante Karlsson: perkusja
Ronny Westphal: gitary