THE KONSORTIUM: nowy utwór „Stormen”

Norwescy black/thrash metalowcy THE KONSORTIUM, których szeregi zasilają Teloch (Mayhem, ex-Gorgoroth, ex-1349) i Dirge Rep (Orcustus, ex-Enslaved, ex-Aura Noir), wypuścili nowy utwór zatytułowany „Stormen”. Utwór pochodzi za albumu „Rogaland”, który ukaże się 1 czerwca nakładem Agonia Records. Można go posłuchać pod tym linkiem:

Album wziął swoją nazwę oraz inspiracje od jednego z Norweskich okręgów. Wokale zostały nagrane w różnych miejscach na terenie Rogaland, począwszy od lasów, przez góry i wybrzerza. Reszta instrumetnów została nagrana w tradycjnym studiu. Miksem i masteringiem zajął się Gomez w Orgone Studios (Paradise LostUlverPrimordial). Za okładkę odpowiada Trine+Kim (DarkthroneUlver). Gościnnie na albumie wystąpił Cpt. Estrella Grasa z Nidingr (wokal w utworach „Skogen”„Arv”).

W stosunku do debiutanckiego albumu z 2011, który wszedł na oficjalne listy sprzedaży w Norwegii, „Rogaland” jest o wiele bardziej technicznym i złożonym nagraniem. Założyciel, wokalista i gitarzysta  zespołu, F.G Gugelli, komentuje: „Album powstawał badzo długo. Patrząc wstecz, uważam że jest wart włożonej w niego pracy. Zaczynając od wizji, po produkt końcowcy, wszstko ułożyło się w logiczną całość, a każdy z nas dał siebie to co najlepsze. Udało nam się wyrazić to, co chcieliśmy: nieustającą walkę i koegzystencję jakie zachodzą pomiędzy człowiekiem a naturą; więź z naturą, która została gdzieś utracona w nowoczesnym świecie, zdominowanym przez kontrolę i brak duchowości. Rogaland to silna afirmacja naszych korzenii”.

Dirge Rep dodaje: „To najbardziej techniczny i wymagający album w całej mojej 25 letniej karierze”. 

„Rogaland” to drugi album studyjny THE KONSORTIUM oraz pierwszy, na którym muzycy zaangażowani w projekt zdecydowali się odłonić twarz. Zarówno w przypadku opływającego w zachwyty metalowej prasy dema z 2008, jak i debiutu zatytułowanego po prostu „The Konsortium” sprzed siedmiu lat, członkowie zespołu występowali pod enigmatycznymi psełdonimami, a w czasie występów na żywo nosili maski.

Lista utworów:
1. Innferd
2. Skogen
3. Fjella
4. Stormen
5. Hausten
6. Arv
7. Havet
8. Utferd

Formaty albumu:
– Digipack CD.
– Czarny winyl.
– Transparentny winyl (limit 150 sztuk).
– Czarny T-shirt.
– Pliki cyforwe

Skład:
F.G. Gugelli – wokal, gitary
Teloch – bass
Dirge Rep – perkusja
T. Jacobsen – gitary
B. Waldejer – gitary

Video do utworu „Arv”:
https://youtu.be/k2gd0dgYFAQ

THE KONSORTIUM on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/thekonsortium

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec