THE CRANBERRIES zapowiadają wyjątkowy album

28 kwietnia ukaże się nowy, wyjątkowy album The Cranberries. Dzieło zatytułowane „Something Else” powstało z udziałem Irish Chamber Orchestra i zawiera zbiór hitów zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach oraz trzy zupełnie nowe utwory: „The Glory”, „Rupture” i „Why”.

Jako zapowiedź albumu zespół zaprezentował utwór „Linger”, który pierwotnie znalazł się na debiutanckim albumie The Cranberries „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We” wydanym w 1993 roku. Dolores O’Riordan tak wspomina ten kawalek: „To była pierwsza piosenka stworzona przeze mnie po dołączeniu do The Cranberries. Ja miałam wtedy 18 lat, najmłodsza osoba w zespole 16 lat i z pewnością nie wyobrażaliśmy sobie, że to bedzie duży przebój”.

„Linger” w nowej wersji można posłuchać tutaj.

Na „Something Else” znajdują się również premierowe kompozycje. Pierwsza z nich, „The Glory”,  powstała w sali prób Irish Chamber Orchestra. Wokalistka tak wspomina powstanie tego utworu: „Pisząc ten numer, myślałam o tym, że zawsze jest nadzieja, że zawsze jest światełko w tunelu, nieważne jak ciężki moment w życiu mamy. To czasami jest wyjątkowo trudne, ale zawsze trzeba myśleć pozytywnie i szukać wyjścia z sytuacji”. Kolejna nowa piosenka, „Rupture”, opowiada o depresji i problemie poradzenia sobie z nią, natomiast utwór „Why?” powstał po śmierci ojca Dolores.

The Cranberries, zaraz po wydaniu albumu „Something Else”, pojawią się w Polsce i 1 maja zagrają koncert we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival. The Cranberries mają na swoim koncie sześć albumów, które sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Dyskografię zamyka płyta „Roses” z 2012 roku.

Tracklista albumu „Somebody Else”:
Linger
The Glory
Dreams
When You’re Gone
Zombie
Ridiculous Thoughts
Rupture
Ode To My Family
Free To Decide
Just My Imagination
Animal Instinct
You & Me
Why