SHIBALBA: wideo do nowego utworu

Łącząca muzykę szamańską z mrocznym trance oraz ambient formacja SHIBALBA, zaprezentowała wideo do nowego utworu, który znajdzie się na nachodzącym krążku, „Psychostasis – Death Of Khat”. Premiera wydawnictwa jest zaplanowana na 30 kwietnia nakładem Agonia Records. Wideo zostało nagrane dla utworu „Opening The Shadow Box”.

SHIBALBA to Acherontas V.Priest (Acherontas), Karl NE/Nachzehrer (Nåstrond) oraz Aldra-Al-Melekh. Nagrania ich najnowszej płyty miały miejsce w Grecji oraz w Szwecji. Całość została zarejestrowana w formie analogowej, zachowując bardzo wysokie standardy rejestracji dźwięku. Okładkę krążka przygotował Karl NE.

Muzyka SHIBALBY jest przesiąknięta wschodnim mistycyzmem. Cechuje ją przywiązanie do szczegółu, wielowymiarowość oraz elementy charakterystyczne dla szeroko pojętej, tradycyjnej muzyki rytualnej i szamańskiej. Towarzyszą jej intonacje oraz szepty. Poza syntezatorami i gitarowymi dronami, zespół korzysta z takich instrumentów jak tybetańskie rogi, tybetańskie misy dźwiękowe, darbuki (bębny kielichowe), ceremonialne gongi i dzwony oraz trąbki wykonane z rogów i kości.

Utwory:
1. Phychostasis-Death of Khat
2. Ihag Mthong
3. Kaoshikii Mahayana
4. Aether Ananda Aiwass
5. Naljorpa
6. Reanimation of Akh
7. Five Points of Desire
8. Orgasmic Inebriation
9. Opening the shadow box
10. Svarna Khecari Mudra

Formaty albumu:
– Czarny 12″ winyl (gatefold).
– Transparentny pomarańczowy 12″ winyl (gatefold) limitowany do 125 kopii (z plakatem A2).
– Sześciopanelowy digipack CD z książeczką.
– Ciemnobrązowa bluza z zamkiem.
– Czarny t-shirt (z kolorowym przodem oraz srebrnym bokiem i rękawami).
– Wersja cyfrowa.

Przedsprzedaż:
http://tinyurl.com/prepsykha (fizyczna)
http://tinyurl.com/psykhat (digitalna)