Rotting Christ: Dokładny plan koncertu w Katowicach

Na koncert Rotting Christ zapraszamy 31 stycznia do katowickiego Mega Clubu. W roli supportów zaprezentują się Carach Angren oraz Svart Crown.

Oto rozkład jazdy zbliżającego się koncertu:
18:00 – Drzwi
18:30-19:10 – Svart Crown
19:30-20:30 – Carach Angren
20:50-… – Rotting Christ

Bilety na koncert cały czas dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net

ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:
Rok bez koncertu Rotting Christ w Polsce to rok stracony. Sakis Tolis i jego brat Themis nigdy nie zapomnieli, skąd otrzymali pierwsze komplementy pod adresem swojej muzyki, rozsyłanej na cały świat w erze tape tradingu. Znakomita grecka formacja, twórcy tak wielkopomnych dzieł, jak „Non Serviam”, „Triarchy Of The Lost Lovers”, czy wydanych już w XXI wieku albumów „Theogonia” i „Aealo”, gości w naszym kraju na każdej trasie koncertowej. W 2017 roku minęło równo 30 lat od powołania Rotting Christ do życia przez Sakisa i Themisa. Od 2014 roku w chwalebnej misji rozprzestrzeniania muzyki wspierają braci Van Ace (gitara basowa) i George Emmanuel (gitara). Rotting Christ zaczął od black metalu. Potem jego muzyka ewoluowała i nazywana była różnie, czasem metalem gotyckim, czasem dark metalem. W ostatnich latach kapela korzysta też ze spuścizny muzyczne swojej ojczyzny, co pięknie pokazała, chociażby na wspomnianej „Aealo”. Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to wciąż „Rituals” z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.

CARACH ANGREN (Holandia) symfoniczny black metal:
Holendrzy stworzyli wielkopomne metalowe, tworzone przez Pestilence, Asphyx, Sinister, Legion Of The Damned, Thanatos i rzesze innych. Holandia jest też ojczyzną powstałego w 2003 roku zespołu Carach Angren, który określany bywa holenderską odpowiedzią na Cradle Of Filth. Podobnie jak kapela Daniego Filtha trio lubuje się w opowieściach o wampirach i przeróżnych okropnościach, którym za podkład muzyczny daje symfoniczną wersję black metalu. Podobnie jak Anglicy holenderscy muzycy dotarli na łamy mainstreamu, kiedy w 2016 roku katolicka organizacja w ich ojczyźnie próbowała odwołać koncert kapeli w okresie świątecznym. Gdyby Tim Burton potrzebował ostrego podkładu do kolejnej swojej mrocznej historii filmowej, w dorobku Carach Angren mógłby znaleźć niejedną kompozycję, spełniającą jego wymagania. Najświeższa porcja muzyki pochodzi z 2017 roku i ukazała się pod wiele mówiącym tytułem „Dance And Laugh Amongst the Rotten”. Miłośnicy historii z dreszczykiem będą piać z zachwytu.

Zagrają:
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal
+
Carach Angren (Holandia) symfoniczny black metal

Kiedy: 31 stycznia (środa) 2017
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)