Riverside ogłasza tytuł nowego albumu oraz trasę koncertową

Riverside powraca do gry! Już pod koniec września ukaże się siódmy krążek zespołu, następca doskonale przyjętego „Love, Fear and The Time Machine”, który – jak zapowiada sam zespół – ma być cięższy, bardziej mroczny i obracający się w klimatach „postapo”. Najnowszy album będzie nosił tytuł „Wasteland” i będzie pierwszym albumem nagrywanym przez zespół jako trio, już bez zmarłego w 2016 roku gitarzysty Piotra Grudzińskiego.

Lider zespołu Mariusz Duda podkreśla, że tak emocjonalnej płyty w karierze zespołu nie było jeszcze nigdy.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze, bo nagrania wiąż jeszcze trwają, to ta płyta po prostu zaora. Klimat jest gęsty, melodie są świetne, jest ciężar i przestrzeń. „Wasteland” łączy w sobie emocjonalność dwóch pierwszych płyt i produkcyjną dojrzałość dwóch ostatnich, tworząc bardzo unikatową i oryginalną całość. Przede wszystkim jednak jest to nasze najbardziej emocjonalne dzieło i nie wiem czy kiedykolwiek pod jakimkolwiek względem będziemy w stanie je przebić. Takie płyty chyba powstają raz na całe życie.”

W związku z premierą nowej płyty Riverside wyrusza również na trasę koncertową „Wasteland Tour”. Znamy już listę polskich miast, w których wystąpi zespół:

12.10 GDAŃSK, B90
13.10 POZNAŃ, TAMA
14.10 WROCŁAW, A2
16.10 KATOWICE, MIASTO OGRODÓW
18.10 TORUŃ, OD NOWA
20.10 KRAKÓW, STUDIO
21.10 WARSZAWA, HALA KOŁO

Sprzedaż biletów startuje już 1 czerwca i będzie można je nabyć między innymi na stronie zespołu: www.riversideband.pl

Najnowszy album „Wasteland” ukaże się pod koniec września dzięki firmie Mystic Production w Polsce i Inside Out/ Sony Music za granicą.

Więcej informacji wkrótce.