Perkusista CAST THE STONE wykonuje utwór ‚As The Dead Lie’ w nowym klipie wideo zaprezentowanym przez Sick Drummer Magazine

Amerykańskcy death/black metalowcy CAST THE STONE połaczyli siły z Sick Drummer Magazine by zaprezentować klip wideo w którym perkusista grupy, Jesse Schobel, wykonuje ich najnowszy singiel „As The Dead Lie”. Utwór pochodzi nadchodzącego wydania „Empyrean Atrophy”, którego data wydania przypada na 31 sierpnia. Wideo jest dostępne tutaj:
W skład CAST THE STONE wchodzą Mark Kloeppel (Misery IndexScour zPhil’em Anselmo), Derek Engemann (ex-Cattle DecapitationScour), Jesse Schobel (Legend, ex-Scour) i wokalista Andy Huskey. Zespół orgynialnie powstał w 2002, na długo przed tym, zanim jego członkowie stali się rozpoznawalni dzięki grze w większych formacjach.

Najnowszy materiał, „Empyrean Atrophy”, to połączenie amerykańskiego i szwedzkiego death metalu. Słychać na niej wpływy DismemberGrave czy At The Gates, połączone z bardziej progresywnymi  przedstawicielami gatunku, pokroju OpethEdge Of Sanity czy Dissection.

Jak komentuje zespół: „Nasze brzmienie jest wyrazem pasji, która zaprowadziła nas do naszych najbardziej organicznych inspiracji, pozwoliła je połączyć, wcielić pozornie rozbieżne elementy, a w efekcie wykuć coś co się wyróżnia. Każdy z nas bierze udział w pisaniu muzyki i pomimo dzielących nas różnic, wspaniale jest słyszeć jak spójny i płynny jest nowy materiał. Od razu słychać, jak bardzo jest odmienny od naszych innych zespołów, a jednocześnie pozostaje w zgodzie z naszymi indywidualnymi stylami. Bass Derek’a progresywnie splata się z moimi partami gitarowymi, a niezwykle kreatywny styl Jesse’a splata wszystko w całość. Wisienką na torcie są wokale Andy’ego, które… no cóż, musicie sami posłuchać”. 
Okładkę wydawnictwa przygotował Gary Ronaldson z Bite Radius Designs(PrimordialKreatorNapalm Death), a za jego produkcję odpowiada legendarny szwedzki producent Dan Swanö (KatatoniaMercilessEdge Of Sanity).
Utwory:
1. As the Dead Lie
2. The Burning Horizon
3. Standing in the Shadows
4. A Plague of Light
5. Empyrean Atrophy
6. Jesusatan
Formaty albumu:
– Digipack CD.
– Czarny winyl.
– Biały winyl (tylko Bandcamp).
– Fioletowy winyl z czarnym splatterem (tylko sklep internetowy wydawnictwa).
– Pliki cyfrowe.
Skład:
Andrew Huskey – wokal.
Mark Kloeppel – gitary.
Derek Engemann – bass.
Jesse Schobel – perkusja.
Wideo z tekstem do „As The Dead Lie”:
https://youtu.be/u2kx8PTf9mc