Nowy split VI, TEMPLE OF BAAL i THE ORDER OF APOLLYON ukaże się w marcu

Na 31 marca została zaplanowana premiera nowego splitu francuskich black/death metalowców VI, TEMPLE OF BAAL oraz THE ORDER OF APOLLYON. Wydawnictwo ukaże się nakładem Agonia Records na płycie winylowej w trzech różnych wersjach:

– czarnej (z laserowym grawerem na stronie B),
– limitowanej do 200 sztuk czerwonej (z laserowym grawerem na stronie B),
– limitowanej do 100 kopii złotej (z laserowym grawerem na stronie B i naszywką).

Przedsprzedaż: https://tinyurl.com/vitobtoo

Utwory:
– Chapter One: „Trident Of Flesh” (The Order Of Apollyon),
– Caput Secundum: „Non Sum Dignus” (Temple Of Baal),
– Troisème Chapitre: „Aucun d’entre vous ne sera sauvé. Car c’est impossible aux hommes et tout est possible à dieu. Il ne va rien rester de vous, rien de votre nombre, de votre grandeur” (VI).

Za produkcję splitu odpowiada BST (Aosoth, ex-Aborted, The Order Of Apollyon oraz VI). Nagrania, miks oraz mastering miały miejsce w jego własnym studiu (poza perkusją, która zastała nagrana w Hybreed Studios oraz Studio Vallet). Każdy z zespołów nagrał na potrzeby spiltu jeden nowy utwór.

VI: „Oczekujcie czegoś unikalnego, a za razem odrobinę innego niż na naszym debiutanckim albumie, De Praestigiis Angelorum”.

TEMPLE OF BAAL: „Przez lata wydaliśmy wiele spiltów i każdy z nich jest wyjątkowy. Decydujemy się na współpracę tylko z zespołami które mają dla nas szczególne znaczenie i nie inaczej jest w tym wypadku”.

THE ORDER OF APOLLYON: „Łącząc siły z Agonią na nowy start dla The Order, pomyśleliśmy, że warto wydać coś szczególnego. Zdecydowaliśmy się na ten split by wydać coś łącznie z artystami, których szanujemy nie tylko jako muzyków, ale jako również jako ludzi. Utwór który napisaliśmy na tę okazję da wam przedsmak nadchodzącego albumu”.

VI wydał swój pierwszy album w zeszłym roku. Jest to nowa grupa założona przez muzyków Antaeus, Aosoth oraz byłego członka Aborted, którzy pod szyldem VI wymienili się instrumentami. Głównym pomysłodawcą jest INVRI, który w VI odpowiada za partie gitar i wokale.

THE ORDER OF APOLLYON (również TOOA) powstał w 2008 z inicjatywy BST oraz Daniel’a Wilding’a (Carcass). Zespół wykonuje black/death metal z elementami martial ambient. Do tej pory ukazały się ich dwa pełne albumy: „The Flesh” (2010) oraz „The Sword And The Dagger” (2015). W skład zespołu wchodzą członkowie Aosoth, Hell Militia oraz Temple Of Baal.

TEMPLE OF BAAL istnieje na metalowej scene już ponad 15 lat. Formacja zmieniała swój styl, przechodząc od prymitywnego black/thrash metalowego projektu do black/death metlowej maszyny o epickim wymiarze. Ich ostatni album „Mysterium” (2015) to zwrot w stronę black metalowych korzenii grupy, w których nacisk został położony na atmosferę oraz szerokie spektrum muzyczne.