Nowy festiwal metalowy w Piekarach Śląskich już 28 lipca

Dzięki wspólnym wysiłkom włodarzy miejskich i śląskich fanów ciężkich brzmień w piątek 28 lipca 2017 r. na terenie przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich wystartuje pierwsza edycja METAL DOCTRINE FESTIVAL. Przyświecający organizatorom cel ożywienia życia koncertowego w Piekarach Śląskich oraz promocji miasta wśród przybyłych gości uświetnią występy uznanych w kraju i świecie formacji. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Wśród gwiazd festiwalu można wyliczyć:

DRAGON – legendarna śląska formacja thrash metalowa, która w latach 80-tych należała obok KAT czy TURBO do ścisłej czołówki ciężkiego grania w Polsce. Liczne występy na Metalmanii w katowickim Spodku, a przede wszystkim znakomite płyty ze słynną „Hordą Goga” na czele przysporzyły zespołowi grono wiernych fanów, które również i dziś daje o sobie znać, przyjmując entuzjastycznie występy zespołu wracającego do aktywności koncertowej po latach uśpienia.
https://www.facebook.com/DragonPolska/

CHRIST AGONY – zespół będący jednym z prekursorów black metalu w Polsce, działając nieprzerwanie od 1990 roku, dorobił się statusu formacji kultowej. Autorzy pomnikowej wręcz dla historii polskiego metalu płyty „Moonlight” i wielu innych, znakomitych albumów nie tracą formy, czego dowodem niegasnąca popularność koncertów formacji pod wodzą Cezarego „Cezara” Augustynowicza.
https://www.facebook.com/ChristAgony/

BESATT – pochodząca z Bytomia formacja od ponad ćwierć wieku z powodzeniem buduje na świecie solidną markę polskiego black metalu. Dziewięć świetnie przyjętych przez krytykę muzyczną albumów studyjnych, masa pomniejszych wydawnictw oraz liczne koncerty w Polsce i za granicą, w tym m.in. w Ameryce Południowej ugruntowały Besatt miejsce w panteonie polskiego metalu.
http://www.besatt.net/

INFERNO – czeski towar eksportowy pod wodzą charyzmatycznego wokalisty Tomaša Trombika to jedna z ważniejszych w naszej części Europy grup black metalowych. Ponad 20 lat działalności, ponad 30 wydawnictw na koncie i niegasnąca popularność koncertów Inferno to gwarant znakomitego występu Czechów.
https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644/

Ponadto podczas festiwalu zaprezentują się Śląskie zespoły metalowe, które swoim dotychczasowym dorobkiem pokazały najwyższą jakość i niemałe uznanie polskich fanów metalu:

BOTTOM – działający od 1995 roku zespół z Rogoźnika od lat serwuje thrash/groove metal na wysokim poziomie. Dorobili się jak dotąd kilku albumów studyjnych, z czego najnowszy „Psychofilia”, wydany został w kwietniu 2017 r. przez Deformeathing Production i zbiera bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.
https://www.facebook.com/Bottom1995/

OFFENCE – zafascynowany szwedzką szkołą death metalu zespół z Bytomia dwoma płytami, wydanymi przez zasłużoną polską wytwórnię Mad Lion Records udowodnił już, że ma poważne zamiary muzyczne, a nieokrzesana ekspresja koncertów Offence znana jest już w całym kraju.
https://www.facebook.com/offence.offcial/

FETOR – przedstawiciele niszowego w Polsce gatunku slam death metal okazali się niemałą sensacją na polskim rynku muzycznym. Ich debiutancka płyta „Abandoned Hope”, wydana przez brytyjską wytwórnię Rotten Music, z powodzeniem depcze po piętach takim tuzom gatunku jak Kraanium czy Devourment, również w wydaniu koncertowym.
https://www.facebook.com/fetorofficial/

SPATIAL – pyskowicki zespół uprawiający melodyjny death metal, swoją popularność na Śląsku zawdzięcza przede wszystkim licznym koncertom u boku m.in. TSA, Horrorscope, Closterkeller czy Hate oraz festiwalowi „Niech cisza milczy”, którego są współorganizatorami. Ich debiutancka płyta „Silence” ukazała się nakładem Metal Scrap Records z Ukrainy.
https://www.facebook.com/hordaspatial/

Szczegóły:
METAL DOCTRINE FESTIVAL
Kiedy: 28 lipca 2017 r. , godz. 14:30
Gdzie: Piekary Śląskie – Kopiec Wyzwolenia, https://www.facebook.com/KopiecWyzwolenia
Zagrają: Dragon, Christ Agony, Besatt, Inferno, Bottom, Offence, Fetor, Spatial
Za ile: ZA DARMO, wstęp bezpłatny
Informacje: https://www.facebook.com/events/301089643677923/