Kreator: Dokładny plan koncertu w Szczecinie

Thrash metalowa legenda już 5 czerwca wystąpi w szczecińskim klubie Peron 5. Kreator przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Gods Of Violence”. W roli supportów wystąpią War-Saw oraz Minetaur.

Oto rozkład jazdy zbliżającego się koncertu:
18:30 – Drzwi
19:30-20:00 – Minetaur
20:20-21:00 – War-Saw
21:30-… – Kreator

Bilety na koncert cały czas w sprzedaży! Druki kolekcjonerskie dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net

KREATOR (Niemcy) thrash metal:

Jeżeli zespół istnieje nieprzerwanie ponad 30 lat i gra thrash metal, jest to godne najwyższego podziwu, bo niewielu taka sztuka się udała. Jeśli do tego kapela cały czas podnosi sobie poprzeczkę, stara się urozmaicić rutynę i do tego osiąga coraz większe uznanie, trzeba mówić o artyście wybitnym. A takim bez wątpienia jest założony w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę i perkusistę Jürgena „Ventora” Reila, pochodzący z niemieckiego Essen Kreator. Niekwestionowani klasycy thrash metalu.

Nagrane przez Kreator albumy od „Endless Pain” do „Coma Of Souls” to abecadło gatunku i inspiracja dla tysięcy zespołów na całym świecie. Późniejszym wydawnictwom oczywiście niczego nie brakuje. Wprost przeciwnie. Na takich płytach, jak „Renewal”, „Outkast”, czy „Endorama” kapela Millego udowodniła, że nie boi się eksperymentowania z brzmieniami oraz czerpania z innych gatunków. Takie podejście cechuje największych. Liderów, nie naśladowców. W 2017 roku Kreator dokonał w swojej ojczyźnie tego, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli – zdobył szczyt notowania albumów czternastym studyjnym albumem „Gods Of Violence”. I właśnie to wydawnictwo kwartet będzie promować w Polsce, gdzie od wielu lat ma pokaźne grono wiernych fanów.

Sprawdź, jeśli lubisz: Destruction, Slayer, Venom, Sepultura, Exodus, Protector…

https://kreator-terrorzone.de
https://www.facebook.com/KreatorOfficial
https://www.youtube.com/watch?v=mUv8GxrqXPk

WAR-SAW (Polska) thrash metal:

Już 10 lat rozsiewa po Polsce bakcyla kalifornijskiego thrashu warszawska załoga, nazywająca się… War-Saw. W tym okresie założona przez wokalistę Pawła „Taza” Kowalski i gitarzystę Marka „Agnostic” Molendę formacja, doczekała się dwóch singli, tyle samo EP-ek oraz dużych płyt. Ostatnie dokonanie War-Saw to wydany latem 2017 roku „The Manifest”.

Taza nie ma w zespole już od 2013 roku. Kolejne zmiany w składzie nastąpiły w kolejnych latach. Od 2015 roku War-Saw wspomaga na perkusji czołowy rodzimy bębniarz metalowy, Paweł „Pavulon” Jarszewicz (m.in. Antigama, Hate, eks-Vader, eks-Decapitated). Dwa lata później dokonała się kolejna rekonstrukcja składu. Znana z The No-Mads pierwsza dama polskiego thrashu, Sylwia Papierska, dołączyła do War-Saw. Kapela w tym samym roku powiększyła się o gitarzystę Jana Stemplewskiego. Z nimi zespół dostał silny zastrzyk świeżej energii, a jego selektywny, soczyście brzmiący i znakomity technicznie thrash metal, nabrał jeszcze wspanialszych barw.

Sprawdź, jeśli lubisz: Slayer, Metallica, Exodus, Kreator, Accept, Morbid Angel, Running Wild…

http://www.war-saw.eu
https://www.facebook.com/warsawofficial
https://www.youtube.com/watch?v=v1PIs20DX90

MINETAUR (Polska) southern/groove metal:

Dobra passa stołecznego Minetaura w 2018 roku trwa. Niedawno ogłaszaliśmy, że kwartet zaprezentuje się przed ukraińskim Jinjer, teraz mamy przyjemność zakomunikować, iż grupę będzie można również zobaczyć w akcji w roli supportu jednej z największych legend thrash metalu, niemieckiego Kreatora.

Przypomnijmy więc, że Minetaur powstał w 2012 roku z inicjatywy muzyków, którzy szlify zdobywali w takich zespołach, jak Hedfirst, Backbone, Vecordia, Erased. Wspólnie postanowili tworzyć eklektyczną muzykę, którą inni najczęściej określają jako groove metal. Słuchając Minetaur, z pewnością usłyszycie, że warszawianie wysoko cenią dokonania takich mistrzów, jak Pantera, Gojira, Crowbar, Meshuggah. Że słuchają również hard core’a, ale nie mają nic przeciwko łagodniejszym, bardziej melodyjnym klimatom. Dorobek kapeli zamyka niezmiennie album „Gravel Pit” z 2017 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Gojira, Lamb Of God, Crowbar, Superjoint Ritual…

https://minetaur.bandcamp.com
https://www.facebook.com/Minetaurband
https://www.youtube.com/watch?v=s5VXJmrb0QE

Zagrają:
KREATOR (Niemcy) thrash metal
+
War-Saw (Polska) thrash metal
Minetaur (Polska) southern/groove metal

Kiedy: 5 czerwca (wtorek) 2018
Gdzie: Szczecin @ Peron 5, ul. Stefana Czarnieckiego 8i
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod