KONIEC POLA • CY

Devoted Art Propaganda ​świętuje swoje dziesięciolecie wydaniem albumu zespołu Koniec Pola „CY”. Materiał ukaże się na płycie CD w formie limitowanego DigiPacku z bogato ilustrowaną książeczką. Data wydania to 28 Marca. Pre-ordery można składać od 13 Marca pisząc na adres dev.art.prop@gmail.com .

Koniec Pola ​to zespół założony w 2016 roku przez artystów znanych z takich projektów jak Licho, S., Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi i Strzępy. Ich ostatnim wspólnym wydawnictwem jest płyta Licho – Podnoszenie czarów (Malignant Voices), którą promowali w ubiegłym roku na trasie koncertowej u boku Furii, THAW i Sacrilegium. Debiutancka płyta Końca Pola ​nosi tytuł Cy i powstawała zarówno w salach prób, jak i podczas nagrań terenowych (jedno z nich utrwalono w formie filmu, do którego dźwięk zarejestrował i wyprodukował Nihil znany m. in. z Furii, MasseMord i Morowe). Finalna wersja albumu została nagrana „na setkę” w studiu Kola w Humniskach, miks i mastering w sosnowieckim Satanic Audio wykonał Haldor Grunberg (m.in. THAW, ARRM, Mentor).

Muzyka Końca Pola ​istnieje w silnym związku z tekstami, co sprawia, że chwilami nabiera charakteru słuchowiska. Cy jest opowieścią o konkretnym miejscu – imaginarium. To okolica wsi Zalesie, leżącej opodal Puszczy Kozienickiej, gdzie ludowość miesza się z ponowoczesnością. Osobne podejście do post-rocka, black metalu i muzyki eksperymentalnej czyni z Końca Pola ​projekt umykający klasyfikacjom. W nagraniach poza klasycznym rockowym instrumentarium wykorzystano także narzędzia i instrumenty wykonane według własnego pomysłu.

Artur ​– kompozycje, gitara
Dominik ​– słowa, głos, gitara
Grzegorz ​– perkusjonalia
Patyr ​– bas
Szturpak ​– głos, perkusjonalia