[Koncert] Saltus/Despised Cruelty/Dead Conception

Saltus / Despised Cruelty / Dead Conception
22 VI 2017, godz. 19:00
New York – Klub muzyczny
Łódź, Piotrkowska 62

SALTUS
22 czerwca w łódzkim klubie New York wystąpi obchodząca w tym roku XX-lecie swojego powstania warszawska pogańska horda Saltus promując swoją najnowszą EP „Opowieści z przeszłości…” wydaną w maju przez Battle Hymn Productions. Black metal podszyty folklorem i dawnymi, zapomnianymi tradycjami naszych przodków. Muzyczna podróż do przedchrzeœcijańskich czasów, gdy Ziemia była matką a Słońce ojcem. Zespół założony w 1997 roku przez Wojnara i Bithorna pod nazwą Dark Forest nieprzerwanie po dziś dzień Saltus niesie swoje opowieści o przeszłości i dumie na scenach całego kraju. Wspomagani będą przez Despised Cruelty i Dead Conception.

DESPISED CRUELTY
Powstały w 2013 w Bełchatowie projekt Michała Bentyna początkowo poruszający się w stylistyce DSBM z czasem ewoluował w pełnoprawny zespół odchodząc od nurtu deppresive w stronę melodic black metalu. Skład początkowo zasilili Eryk Gwizdała (bas, syntezatory) i Maciej Miętkiewicz (wokal). Po czasie dołączył także Konrad Bińczyk (perkusja) i Aleks Kowalski (gitara). Do tej pory ukazały się dwie EP – „Seasons” i „Fall of All the Divine”, a na kolejny rok zespół planuję wydanie pierwszego LP.
DEAD CONCEPTION
Deathmetalowa kapela założona w 2014 roku w Tomaszowie Mazowieckim z inicjatywy perkusisty Jakuba Woskowskiego i gitarzysty Kamila Jachyma. Po ośmiu miesiącach ukazał się pierwszy singiel zatytułowany „Life Crusher”, który został nagrany jeszcze w pełnym składzie zespołu. Po odejściu Marcina „Saczy” Sacińskiego (bas) i Przemysława Walczaka (gitara) zespół został zawieszony aż do początku 2015 roku. Pracę nad nowym demem „Rebirth Painted Death” rozpoczęli sami współzałożyciele zespołu, bez udziału wokalisty Przemysława Juzwy. Tematyką utworów są historie z życia morderców i ludzi psychicznie chorych a także mizantropia czy odnajdywanie sił w bezsilności.. We wrześniu skład zasilają Michał „Jankes” Jankowski-gitara oraz Mateusz „Doman” Domański – wokal, wkrótce po nich skład uzupełnia Michał Kowalczyk – bas.

BILETY – 20 ZŁ (przedsprzedaż), 25 ZŁ (w dniu koncertu)