[Koncert] Nuclear Holocaust , Brüdny Skürwiel, Putrid Evil, Eteritus

Trzy kapele, które w ostatnich latach niemało namieszały w najbardziej obskurnych odmianach metalu, dotrą w końcu pod sam nos Radia Maryja i Ojca Dyrektora!

Nuclear Holocaust – sprawdzone w koncertowych bojach, grindowe komando ze Świdnika! Końcem czerwca 2016 w barwach Selfmadegod wypuścili długograja „Overkill Commando” i należy oczekiwać, że mocno przypierdolą na koncercie materiałem z tego krążka, okraszając go numerami z wcześniejszej demówki „Mutant Inferno”.

Brüdny Skürwiel – po dwóch latach przerwy – po raz drugi w Toruniu! Bluźnią, odwracają krzyże, obrażają wszystkie znane człowiekowi świętości. Nagrywają tylko na setkę, wydają tylko kasety i winyle a szerzej publice spodobali się głównie dzięki swojemu bezkompromisowemu podejściu i rozbrajającej szczerości. Jak sami zaznaczają – w dupie mają oferty wydania pełnego albumu na CD, czy też promocję ich muzyki w komercyjnych mediach; ponieważ ponad wszystko ukochali sobie oldschoolowe podziemie i nie zamierzają się wychylać ani odrobinę wyżej. Choć w ich utworach słychać zarówno wpływy rock’n’rolla w stylu Midnight, Gehennah; jak chamskiego black/thrahu w stylu Desaster, Witchmaster; oni sami uwielbiają określać siebie „gwałcącym chrystusa black/thrashem” i jak mówią – brzydzą się utworami składającymi się z więcej niż trzech riffów i poruszającymi tematykę inną tematykę bluźnierstwo. Chamski, prostacki i prymitywny rock’n’roll/black/thrash. To właśnie oni. Na koncie kilka kaset, winylowy split z bogami z Nunslaughter i niezliczona ilość zagranych koncertów.  Wizyta w Toruniu z racji sąsiadującego radia zdecydowanie będzie dla nich ekscytująca!

Putrid Evil – miłośników bardziej klasycznych, choć nie mniej zwyrodniałych form muzycznych z pewnością zadowoli gdańska załoga, której bestialskie dokonania można było poznać szerzej dzięki wypuszczonemu przez Putrid Cult mocarnemu splitowi „Putrid Graveyard Hordes”, dzielonemu przez gdańszczan z Sacrofuck i Execution of Light.

Eteritus – Zespół Eteritus z Torunia powstał w lutym 2013 roku. Wtedy to spotkali się Zimny (gitara) i Nitro (perkusja). Wkrótce odbyły się pierwsze próby. W marcu 2013 do zespołu dołączył wokalista Liam Tailor i rozpoczął się proces tworzenia materiału. W grudniu 2013 składające się z 4 utworów mcd „Tales of Death” zostaje zmiksowane. W lutym 2014 materiał został wydany na cd nakładem W.M. „Psycho”. W tym samym czasie do zespołu dołączył basista Greg i Eteritus gra już w pełnym składzie. 26.06.2016 ukazał się debiutancki album „Following the Ancient Path”, który został wydany przez Godz ov War Productions.

Stuffiness – Lokalny skład, który przypadnie do gustu słuchaczom odnajdującym się w klimatach szeroko pojętego blackened death metalu, z wpływami różnego rodzaju odmian ekstremalnych gatunków. Tematyka tekstów głównie skupia się na filozofii, a szczególności nurtowi egzystencjalnemu, który skupia się na sensie ludzkiego istnienia.  Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej długiej płyty.

Wjazd: taniej niż różaniec z autografem Ojca Dyrektora – 15 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2187569524801453/