Kolejne gwiazdy na Czad Festiwal

Obok gwiazd zagranicznej sceny muzycznej, na festiwalu wystąpią rodzimi artyści. Zaledwie rok wcześniej Tobias Sammet po raz pierwszy właśnie na Czad Festiwalu zaprezentował polskim fanom swój projekt AVANTASIA, a już w tym roku będzie świętować z nami jubileusz zespołu Edguy. W tym roku mija 25 lat od czasu gdy grupka dzieciaków z małego niemieckiego miasteczka założyła zespół, który podbił serca fanów na całym świecie. Członkowie Edguy, Tobias Sammet, Jens Ludwig i Dirk Sauer oraz Tobias „Eggi” Exxel i Felix Bohnke mogą spojrzeć na pełną sukcesów karierę, która obejmuje występy w ponad 40 krajach, niezliczone trasy w Azji, Australii i Ameryce oraz 10 albumów studyjnych. Aby uczcić tak wspaniały jubileusz, Edguy powraca z trasą koncertową i najnowszym wydawnictwem Monuments, które do sprzedaży trafi 14 lipca. Dwupłytowy album będzie zawierać zupełnie nowy materiał, najlepsze utwory z ostatnich 25 lat oraz niepublikowane do tej pory kompozycje! Niewiele jest zespołów, które mogą spojrzeć wstecz na 25 lat nieprzerwanej kariery muzycznej, zwłaszcza bez zmian w składzie w ciągu ostatnich 20 lat! „Teraz jest czas, aby świętować rocznicę z naszymi fanami. Uczcimy ją wydawnictwem Monuments i koncertami w wybranych miastach! Zagramy set listę z największymi przebojami, zabierzemy fanów w podróż przez przeszłość z dużą ilością dobrej zabawy i na pełnych obrotach! Pierwsze ćwierćwiecze za nami i chcemy je uhonorować z naszymi fanami! Za kolejne 25 lat”, mówi Tobias Sammet.

Holenderski zespół Kensington zagra na Czad Festiwal, w ramach promocji najnowszego albumu, Control. Jak mówią członkowie zespołu, Control to jak do tej pory ich najbardziej osobista płyta. Album jest świadectwem tego co tu i teraz, jest również pełen muzycznych skrajności. Zawiera ciche i delikatne ballady jak „Storms”, ale także rockowe hity oraz utwory mieszające rock z elektroniką, niemalże ocierające się o industrial. „Chcieliśmy stworzyć album, który będzie wywoływać silne reakcje. Zaczęliśmy spoglądać w głąb siebie, aby ukazać ukryte w nas warstwy i odkryć te wszystkie ekstremalne ostrości naszego muzycznego DNA”, podkreśla gitarzysta Casper Starreveld. Control jest następcą albumu Rivals (2014), który pokrył się podwójną platyną i zaprowadził zespół na największe festiwalowe sceny w całej Europie. W 2016 roku Kensington połączył siły z Arminem van Buurenem w utworze „Heading Up High” i dołączył do jego trasy koncertowej, która swoim zasięgiem objęła Chiny, Brazylię, Australię i USA. Na początku 2017 roku zespół rozpoczął własną trasę koncertową po Europie. Panowie zawitają także do Polski, gdzie na Czad Festiwalu zagrają swoje największe hity oraz utwory z nowego albumu.

Totentanz swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa! Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. Totentanz porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia. Dorobek Totentanz to cztery płyty: Nieból, Zimny dom, Inni oraz Człowiek.

Beyond The Black, niemiecki zespół tworzący metal symfoniczny ma za sobą niesamowity rok. Młodzi Niemcy w mgnieniu oka osiągnęli sukces i szybko zajęli miejsce na metalowym firnamencie. Ich debiutancki album Songs Of Love And Death zajął 12 miejsce na niemieckiej liście przebojów, pozostając na niej przez 3 miesiące, a magazyn Metal Hammer przyznał Beyond The Black nagrodę za Najlepszy Debiut Roku. Całkiem zasłużenie, w końcu zespół wyprzedał wszystkie koncerty w rodzinnym kraju. Tym co czyni Beyond The Black tak wyjątkowym, są muzyczne kontrasty. Łagodne melodie ścierają się z ciężkimi gitarami, epickie partie klawiszowe i ciężkie gitarowe solówki łączą się w jedno wspaniałe, muzyczne dzieło sztuki.

ONE OK ROCK to japoński zespół rockowy, który niczym petarda wkroczył na muzyczny rynek. Zespół w okamgnieniu zyskał światowy rozgłos stając się najlepszym muzycznym towarem eksportowym Japonii. Kiedy już zdominowali rodzimy rynek, ONE OK ROCK wyruszyli na podbój Europy i USA. Trasy na przełomie roku 2013 i 2014 okazały się ogromnym sukcesem – zespół niemal natychmiast wyprzedał zaplanowane koncerty i zdobył nowe rzesze fanów. W Stanach Zjednoczonych ich muzyczne ścieżki skrzyżowały się z Johnem Feldmannen oraz Kellinem Quinnem (Sleeping with Sirens), co zaowocowało wspólnymi kawałkami na płycie 35xxxv – album dotarł do 1. miejsca listy Billboard World Albums. Na początku tego roku ONE OK ROCK wydali nowe wydawnictwo, Ambitions. Album jest potwierdzeniem tego, że punkoworockowa energia Japończyków nie ma sobie równych.

Do tej pory ogłoszeni artyści: Bastille, Billy Talent, KSHMR, Steve Aoki, The Offspring, Alestorm, Anti-Flag, Beyond The Black, Blind Guardian, Che Sudaka, Dubioza Kolektiv, Epica, Edguy, Hoffmaestro, Jay Hardway, Kensington, Ky-Mani Marley, La Raiz, Martin Jensen, Sonata Arctica, Zebrahead, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Bethel, Big Cyc, Blu’ska, Coma, Czesław Śpiewa, The Freeborn Brothers, Hunter, Lady Pank akustycznie, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Sayes, Totentanz, Trzynasta w Samo Południe.

 

Czad Festiwal cechuje niespotykana na innych polskich festiwalach mieszanka gatunków. Od rocka przez punk do EDM, od cięższych brzmień do tanecznych rytmów reggae, idealnie wpisujących się w klimat końca lata – każdy znajdzie tu coś dla siebie. I choć wydawałoby się, że reggae, muzyka tak różna od metalu czy punka będzie mocno odstawać od pozostałych gatunków, nic bardziej mylnego. Czad Festiwal jest bodaj jedynym festiwalem, na którym odmienne gatunki muzyczne tak dobrze współgrają w jednym line-up’ie. Tegoroczna, 5 edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen, blisko 50 artystów.

Czad Festiwal odbywa się w Straszęcinie na Podkarpaciu. Mała, licząca zaledwie 2 tysiące mieszkańców miejscowość na 5 dni zamienia się w prawdziwie muzyczną odyseję. Ogromnym atutem festiwalu jest jego teren – Arena Park – piękny, ocieniony obszar, z przylegającą wyspą z zalewem, który jest w stanie pomieścić nawet 50 tys. osób, a jego infrastruktura pozwala na wydzielenie wielu stref.

Bilety: http://www.czadfestiwal.pl/bilety/