I Am Waiting For You Last Summer ponownie w Polsce

Post-rock PL zaprasza na kolejny koncert I Am Waiting For You Last Summer w Warszawie. Jeden z najbardziej oryginalnych brzmieniowo zespołów na post-rockowej scenie wystąpi 22 kwietnia w klubie Chmury (ul. 11 listopada 22). Przed nim zaprezentuje się Signal From Europa z Gdańska.

I AM WAITING FOR YOU LAST SUMMER (electronic/instrumental/atmospheric/space/Rosja)
https://www.facebook.com/iwfyls
http://iwfyls.bandcamp.com/

Grupa I Am Waiting For You Last Summer istnieje od 2011 roku i już zdążyła zapracować na pozycję numer 1 na scenie instrumentalnej w Rosji, a także zyskać sporą popularność w Azji. Rosyjski zespół ma niezwykle szeroką paletę brzmieniową –  ich muzyka to oryginalna mieszanka post-rocka, muzyki filmowej, elektronicznych beatów i przestrzennych melodii.

Na żywo muzycy tworzą energetyczny i różnorodny show.  Podczas koncertów widzowie mogą się zatracić w ścianach dźwięku i ambientowych pejzażach, ale też dać porwać tanecznemu rytmowi.

Grupa zyskała popularność dzięki dwóm pierwszym albumom – „Edge Party” (2012) i  „In Eternal Lines” (2013). Muzycy szybko wypracowali charakterystyczny styl, ale nie rezygnują z eksperymentów. Przykładem jest tego najnowszy krążek – „Mirrors” (2015), na którym zespół odsłonił bardziej „elektroniczne” oblicze.

Po pełnych sukcesów koncertach w Rosji i Azji, w 2015 i 2016 roku grupa koncertowała w Europie, m.in. na słynnym festiwalu Dunk!. Dla Rosjan to będzie druga wizyta w Warszawie – wcześniej wystąpili w stolicy u boku Rosetty.

SIGNAL FROM EUROPA (post-rock/Gdańsk)
https://www.facebook.com/SignalfromEuropa
https://www.youtube.com/watch?v=xwFtCyjoMd8

Post-rockowa kapela z trójmiasta która powstała latem 2013 roku. Od tamtej pory tworzy swój materiał, starając się czerpać z klasyki gatunku, jak i szukać weny w szeroko pojętej muzyce alternatywnej.

Obecnie muzyka Signal from Europa to poszukiwania swojego indywidualnego stylu i brzmienia, które konsekwentnie się rozwija. Nazwa została zainspirowana filmem „2001: Odyseja Kosmiczna”, który stworzył zarys całej koncepcji zespołu.

W 2016 roku grupa wydała debiutancką EP-kę „Dusty Monuments”, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów post-rocka w Polsce.

 

22.04.2017 (sobota)
Chmury (ul. 11 listopada 22)
I Am Waiting For You Last Summer + Signal From Europa
Bilety:
25 PLN – Bilety24.pl – bit.ly/iwfylswwa
25 PLN – GoOut – bit.ly/2mDjagd
29 PLN – EMPIK i eBilet.pl – http://bit.ly/2mf76D4