HALCYON WAY w Agonia Records

Pochodzący z Atlanty amerykański, metalowy zespół HALCYON WAY, podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records. Zespół zakończył niedawno europejską trasę koncertową w towarzystwie Angra i Operation: Mindcrime (Geoffa Tate’a  zQueensryche). Nowy album, będący następcą debiutującego na liście Billboard Heatseekers „Conquer” z 2014 roku, ukaże się w sierpniu.

HALCYON WAY wydał do tej pory cztery albumy studyjne przez Nightmare Records / Sony RED, a ostatni album również nakładem Massacre Records. Zespół jest znany z ciężkiej pracy i częstego koncertowania, które zawiodło go na cztery kontynenty (w tym ponad 20 państw), grając trasy z takimi formacjami jakSaxonSabatonQueensrycheFates WarningFozzySkid RowU.D.O. i  Delain.

Metal w wykonaniu HALCYON WAY można kreślić jako ciężki, progresywny, chwytliwy, techniczny i przede wszystkim skupiony na silnych kompozycjach. Zespół czerpie inspiracje od takich wykonawców jak Megadeth, Dream TheaterTestament czy Chimaira.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z Agonia Records” – komentuje zespół. „Nie możemy się doczekać rozpoczęcia kolejnego rozdziału w naszej karierze. Właśnie wróciliśmy z fantastycznej trasy z Angra i Operation:Mindcrime, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować niektóre z nowych utworów. Publika przyjęła je bardzo entuzjastycznie i mamy zamiar wyruszyć ponownie w drogę, gdy tylko ukaże się nowy album”.

Ostatni album HALCYON WAY„Conquer” (2014), uplasował się na 41 miejscu notowania Billboard Heatseekers Chart w pierwszym tygodniu sprzedaży. Został też „albumem tygodnia” magazynu Revolver, a pierwszy singiel „Web Of Lies”przez ponad sześć tygodni pozostawał wysoko w notowaniach radiowych CMJ(USA).

Skład:
Steve Braun – wokal,
Jon Bodan – gitara prowadząca, dodatkowe wokale, programowanie,
Max Eve – gitara rytmiczna,
Skyler Moore – bass, dodatkowe wokale,
Aaron Baumoel – perkusja.

HALCYON WAY on-line:
Website: https://www.halcyonway.com
Facebook: https://www.facebook.com/halcyonway
Twitter: https://www.twitter.com/halcyonway
YouTube: https://www.youtube.com/hwmetal

Agonia Records:
Website: http://agoniarecords.com
Webshop: http://tinyurl.com/agoniashop
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: http://youtube.com/AgoniaRec