Ghost zapowiada swój czwarty album „Prequelle” i prezentuje singel „Rats”

Czwarty album nagrodzonej Grammy, szwedzkiej grupy ukaże się 1 czerwca 2018 roku. Jeszcze do niedawna Ghost było anonimową kapelą. Dopiero niedawno Tobias Forge ujawnił, że to on ukrywa się za szyldem Ghost. Tworzenie płyty bardziej przypomina kręcenie filmu, gdzie Forge jest reżyserem, który wymyśla bohaterów, nadzoruje scenografię, kostiumy oraz oczywiście soundtrack.

Na nadchodzącym albumie „Prequelle” obowiązki wokalne niespodziewanie przejmuje Cardinal Copia, którego lepiej można poznać tutaj.

Pierwszym singlem promującym „Prequelle” jest „Rats” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, który nakręcił Roboshobo.

„Prequelle” to następca longplaya „Meliora” i towarzyszącej mu EP-ki „Popestar”, dzięki którym Ghost znalazł się w panteonie największych gwiazd rocka i otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Metal Performance. W Stanach Zjednoczonych album zadebiutował na 1. miejscu zestawienia Independent Retail, na 2. pozycji rockowej listy sprzedaży oraz w top 10 Top 200 Album Chart notowania Billboardu. Na całym świecie rozeszło się ćwierć miliona kopii płyty „Meliora”. W ramach promocji  dzieła zespół po raz pierwszy wystąpił w amerykańskiej telewizji, wykonując w programie „The Late Show with Stephen Colbert” singel „Cirice”. Zestaw „Popestar” zadebiutował na 1. miejscu zestawień Billboard’s Top Rock Albums i Hard Rock Albums. Z krążka pochodzi utwór „Square Hammer”, który dotarł na szczyt listy Active Rock Radio.

W czerwcu Ghost wyruszy w trasę po USA.

Tracklista „Prequelle”:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See the Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal