Gdański koncert Wardruny wyprzedany

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie koncertami Wardruny w Polsce. Chcielibyśmy Państwa poinformować, że koncert tej grupy w Gdańsku jest wyprzedany! Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć Norwegów na scenie, to może jeszcze kupić bilet na ich występ w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Sezon urlopowy w pełni, ale dobrze jest się zaopatrzyć w wejściówkę już teraz, bo trasa koncertowa Wardruny cieszy się dużą popularnością.

WARDRUNA
Autumn Tour 2017

19.10.2017, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

Ceny biletów:
Przedsprzedaż / W dniu koncertu
240 PLN / 260 PLN – kategoria I
220 PLN / 240 PLN – kategoria II
180 PLN / 200 PLN – kategoria III

Bilety do nabycia na:   www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl oraz w kasie DMiT

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek „Runaljod – Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur – Steindór Andersen.
Trylogia „Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.