Gaahls Wyrd na jedynym koncercie w Polsce

Słynny ekswokalista Gorgoroth i Wardruny zaprezentuje swoje nowe przedsięwzięcie 13 grudnia we wrocławskim Firleju.

Gaahls Wyrd (Norwegia, Black Metal)
Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w historii norweskiego Black Metalu. Od ponad dwudziestu lat, Kristian Eivind Espedal aka Gaahl szokuje, wzbudza kontrowersje i intryguje. Na przestrzeni swojej kariery, współtworzył grupy takie jak Gorgoroth, Trelldom, God Seed i Wardruna. Z tą pierwszą zagrał owiany złą sławą krakowski koncert w 2004 r., porównywany do czarnej mszy. Był również jednym z najbardziej wyrazistych bohaterów dokumentu „Metal: A Headbanger’s Journey”. Po krótkim okresie nieobecności, Gaahl powraca w nowej formule. Gaahls Wyrd to rdzennie blackmetalowe przedsięwzięcie, które współtworzy m.in. z Stiane Kårstadem, znanym z Trelldom. Prymitywna energia dalekiej Północy krzyżuje się tu z diabolicznym szamanizmem, sprawiając, że koncert grupy trudno będzie wymazać z pamięci.
Fb: www.facebook.com/gaahlswyrd/

Auðn (Islandia, Atmospheric Black Metal)
Założony w 2010 r. kwintet z Hveragerdi debiutował trzy lata temu albumem zatytułowanym po prostu „Auðn”. Muzyka Islandczyków bazuje na melodyjnych gitarowych kaskadach i zderzeniu surowości z subtelnością. Obecnie zespół pracuje nad drugim albumem, który ukaże się nakładem wytwórni Season of Mist.
Fb: www.facebook.com/audnofficial/

The Great Old Ones (Francja, Post Black Metal)
Swoją obecność na mapie inteligentnej ekstremy, Francuzi zaznaczyli wydanym w 2014 r. albumem „Tekeli-li”. Pochodzące sprzed kilku miesięcy, nowe wydawnictwo „EOD: A Tale of Dark Legacy” potwierdziło drzemiący w nich potencjał. W muzyce The Great Old Ones coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dysonansów spod znaku Deathspell Omega oraz monumentalnych ścian dźwięku a la Cult of Luna.
Fb: www.facebook.com/thegreatoldones