FORGOTTEN TOMB: nowy utwór „Second Chances”

Black/doom/sludge metalowcy z FORGOTTEN TOMB wypuścili drugi utwór z nachodzącej płyty „We Owe You Nothing”, która ukaże się 27 października nakładem Agonia Records. Utwór „Second Chances” jest dostępny jako wideo w 360 stopniach, tutaj:

„We Owe You Nothing” to kolejny krok w ewolucji zespołu, który jeszcze bardziej utrudnia ujęcie muzyki włochów w istniejące ramy. Z lekkością łączą oni dysharmonijny black metal, z którego są znani, z zadziornym doom/sludge metalem, oraz subtelną, nihilistyczną dozą punk rocka.

Zaczynając od albumów takich jak „Songs To Leave” (2002), „Springtime Depression” (2003) czy „Love’s Burial Ground” (2004), uznawanych za klasyki depresyjnego nurtu w black metalu, zespół coraz odważniej sięgał po nowe brzmienia. Od awangardowego „Negative Megalomania” (2007), poprzez nieco bardziej rockowy „Under Saturn Retrograde” (2011), aż do surowszych tonów „…And Don’t Deliver Us From Evil” (2012) i „Hurt Yourself And The Ones You Love” (2015), FORGOTTEN TOMB stopniowo się przeistaczał i ugruntowywał nowe brzmienie.

Tak o nowym albumie wypowiada się zespół: „Nasza dyskografia zawsze szła trójkami. ‚We Owe You Nothing’ zamyka trzecią już trylogię, którą rozpoczął ‚…And Don’t Deliver Us From Evil’, a której śladami podążył ‚Hurt Yourself And The Ones You Love’. To zdecydowanie najcięższy spośród tych albumów, z naciskiem na wolne i średnie tempa oraz bardziej sludge metalowe podejście, przy jednoczesnym zachowaniu naszych sztandarowych melodii oraz dysharmonijnego arpeggio. Doszło do tego kilka zwrotów, które otwierają drzwi nowej erze zespołu. Z uwagi na okoliczności w jakich powstawał album, był to bardzo bolesny proces twórczy, mroczny, a jednocześnie pełen energii”.

Pracę nad „We Owe You Nothing” rozpoczęły się już w grundiu 2016 w Big Pine Creek Studio, gdzie zarejestrowana została perkusja, zostały jednak przerwane z powodu wypadku samochodwego wokalisty i gitarzysty, Ferdinando „HM” M. Wypadek wyłączył go z aktywności na kilka miesięcy. Nagrania zostały wznowione i ukończone w maju 2017 w SPVN Studio. Miksami i masteringiem zajął się Chris „Zeuss” Harris (Rob Zombie, Hatebreed, Six Feet Under, Soulfly) w Massachussets, USA.

Utwory:
1. We Owe You Nothing
2. Second Chances
3. Saboteur
4. Abandon Everything
5. Longing For Decay
6. Black Overture

Formaty albumu:
– Digipack CD.
– Box CD (z płytą CD, naszywką oraz grawerowaną blachą na szyję).
– Czarny winyl.
– Transparentny spalatter z czerwonymi plamami (limit 200 kopii).
– Koszulka i bluza.
– Pliki cyfrowe.

Przedsprzedaż „We Owe You Nothing”:
Agonia Records Webshop (CD/LP/BOX/MERCH):
https://agoniarecords.com/forgottentomb
Amazon (CD):
http://tinyurl.com/amaftwoyn
iTunes (DIGITAL):
http://radi.al/FORGOTTENTOMB
Bandcamp (DIGITAL):
https://agoniarecords.bandcamp.com/album/we-owe-you-nothing

Skład:
Ferdinando „HM” M. – wokal, gitary
Alessandro „Algol” C. – bass
Kyo-Naam „Asher” R. – perkusja