Enslaved i High On Fire zagrają w Poznaniu i Warszawie

Knock Out Productions prezentuje dwa koncerty Enslaved i High On Fire w Polsce! Na koncerty zapraszamy 30 września do poznańskiego klubu U Bazyla oraz dzień później 1 października do warszawskiej Proximy.

Przedsprzedaż biletów na obydwa koncerty startuje już jutro w czwartek 21 czerwca o godzinie 9:00!

Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net.

ENSLAVED (Norwegia) black metal, rock progresywny, folk, wiking metal:
Jedna z najwybitniejszych metalowych formacji ze Skandynawii powstała w 1991 roku. Wtedy wspaniale łączyła ze sobą ekstremalny black metal z elementami skandynawskiego folku i nagrała parę pomnikowych płyt jak „Frost” i „Eld”. Od blisko 30 lat kreatywną siłę Enslaved stanowią Ivar Bjørnson i Grutle Kjellson (poza muzyką wielki miłośnik wędkarstwa), którzy w roku 1991 mieli, odpowiednio, 13 i 17 lat.

Enslaved black metal i folk nie wystarczyły, co zaczęło być słyszalne w okolicach płyt od „Mardraum” do „Below The Lights”. Norwegowie szukali inspiracji poza metalem i folkiem, sięgając, chociażby do rocka progresywnego i muzyki ilustracyjnej. Eksperymenty obejmowały także brzmienie kompozycji. Nowe otwarcie można umiejscowić w 2004 roku, kiedy premierę miał świetny album „Isa”. Każdy następny materiał Enslaved to jeszcze bardziej zróżnicowana i rozbudowana całość, stanowiąca wyzwanie dla słuchacza. Jeśli coś pozostaje niezmiennego w zespole poza jego liderami, jest to inspiracja płynąca z norweskiej tradycji i mitologii nordyckiej oraz natury.

Ostatnie dokonanie studyjne Enslaved to płyta „E” z 2017 roku, fantastycznie oceniona przez recenzentów i fanów. Wśród nagranych na niego bonusów są „What Else Is There?” z repertuaru Röyksopp oraz „Jizzlobber”, będący coverem Faith No More.

HIGH ON FIRE (USA) stoner metal:
Oakland to siedziba mistrzów NBA Golden State Warriors, mistrzów pop punka z Green Day, czy Robba Flynna i jego Machine Head. Tam też rezyduje wielka postać świata brudnych riffów spowitych dymem z jointa, Matt Pike. Założyciel legendarnego Sleep, z którym wciąż koncertuje i nagrywa, od 20 lat stoi na czele ikony stoner metalu, High On Fire. Z tą kapelą dał w 2015 roku niezapomniany koncert w nieodżałowanej krakowskiej „Fabryce”.

Wspomniany występ z Krakowa odbył się w ramach światowego tournée High On Fire promującego kapitalny album „Luminiferous” (2015), wyprodukowany przez Kurta Ballou z Converge. Poza Matten nagrali go jego wieloletni współpracownicy i przyjaciele, bębniarz Des Kensel oraz basista Jeff Matz. Dobra wiadomość jest taka, że 20-lecie grupy zostanie uczczone nie tylko koncertami, lecz również płytą, która nagrywana jest w God City Studio, czyli miejscu, należącym do wspomnianego Kurta Ballou.

Zagrają:
ENSLAVED (Norwegia) black metal, rock progresywny, folk, wiking metal
HIGH ON FIRE (USA) stoner metal

Kiedy: 30 września (niedziela) 2018
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 1 października (poniedziałek) 2018
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne od 21.06 na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)