Eluveitie w Krakowie: Czasówka koncertu

Eluveitie wystąpi 20 grudnia w krakowskim klubie Kwadrat. Szwajcarska grupa przyjedzie do Polski z nowym materiałem znanym z „Evocation II: Pantheon”. Album ukazał się 18 sierpnia 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Oto rozkład jazdy zbliżającego się koncertu:
18:00 – Drzwi
19:00-19:30 – Valkenrag
19:50-20:30 – Silent Circus
21:00-… – Eluveitie

Bilety na to wydarzenie dostępne są na: https://sklep.knockoutprod.net

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal:
Jeśli ktoś narzekałby, że Eluveitie za mało koncertuje w Polsce i jeden występ w naszym kraju to za mało, mamy dla takiej osoby podwójnie dobrą nowinę. Dlaczego podwójną? Bo oprócz drugiego występu u nas powstałej w 2002 roku w Zurychu formacji, do tego przed samymi świętami, odbędzie się on już stricte w ramach promocji siódmego albumu „Evocation II: Pantheon”, który ukazał się 18 sierpnia 2017 roku. Można dodać jeszcze i trzecią dobrą nowinę, na płycie, na lirze korbowej, gra nasza rodaczka Michalina Malisz. Akustyczna płyta „Evocation II: Pantheon”, promowana singlem i teledyskiem „Epona”, w warstwie tekstowej jest powrotem kapeli Chrigela Glanzmanna do opowieści powiązanych z mitologią celtycką, do panteonu galijskich bogów. Tytuł każdej z 18 kompozycji na płycie odpowiada jednemu mitycznemu bóstwu. Lider Eluveitie śpiewa w języku staroceltyckim, co było możliwe dzięki jego współpracy z naukowcami, historykami z różnych krajów europejskich. Książeczka albumu również została starannie zaprojektowana. Całość nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy’ego Vetterli. Dodatkowy smaczek nadchodzących koncertów Eluveitie to oczywiście jubileusz 15-lecia istnienia zespołu. Szwajcarska formacja, tworzona przez muzyków z kilku krajów, jak mało który metalowy wykonawca potrafiła połączyć brutalność z folkowymi motywami, granymi na tradycyjnych instrumentach. W 2014 roku zespół otrzymał w Szwajcarii nagrodę Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego. W tym samym roku album „Origins” wspiął się na szczyt szwajcarskiego notowania płyt.

SILENT CIRCUS (Szwajcaria) metalcore, groove metal:
Nowoczesny metal ze Szwajcarii, tak określają to, co grają muzycy powstałego w 2010 roku zespołu Silent Circus. Źródła wolą używać na określenie ich muzyki określeń „metalcore” oraz „groove metal”. Jeśli fani dokładnie przejrzą się personaliom członków kapeli, znajdą wśród nich imię i nazwisko Cédric „Cede” Dupont. I jeżeli skojarzy im się ta osoba ze znakomitym gitarzystą, którego wkład można usłyszeć na płytach Freedom Call i Symphorce, to dobrze im się skojarzy, bo to ta sama osoba. W Silent Circus tworzy świetny gitarowy duet z Sashą Maksymovem, co słychać na drugim albumie, wydanym w styczniu 2017 „Rise And Fall”. Warto zaznaczyć, że produkował go nominowany do Grammy Sky Van Hoff (m.in. Kreator, Caliban, The Sorrow). Ten materiał Szwajcarzy będą promować w Polsce.

VALKENRAG (Polska) melodyjny wikiński death metal:
Kto powiedział, że żeby opiewać Wikingów, trzeba urodzić się w Skandynawii? Na pewno nie należą do tego grona muzycy powstałej w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim formacji Valkenrag. Od ponad dekady wspaniale łączą estetykę death metalu i wiking metalu, tworząc całość, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom Amon Amarth. Jednakże nie tylko mitologia skandynawska jest dla nich inspiracją, lecz również słowiańska. W roku 2008 Valkenrag wydał singla i demo „Nord Wind”. Kolejne wydawnictwo kapeli pochodzi już z roku 2012. To EP-ka o tytule takim jak nazwa zespołu, zawierająca pięć kompozycji. Ostatnie wydawnicze dokonanie Valkenrag to debiutancki pełnowymiarowy materiał „Twilight Of Blood And Flesh” z 2015 roku. Melodyjny death metal formacji przetykany jest elementami folku, a nawet black metalu, co daje mieszaninę prawdziwie zabójczą. Szczególnie podczas koncertów.

Zagrają:
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal
+
Silent Circus (Szwajcaria) metalcore, groove metal
Valkenrag (Polska) melodyjny wikiński death metal

Kiedy: 20 grudnia (środa) 2017
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)