Eluveitie: rozpiska czasowa koncertu w Katowicach

Poznaliśmy czasówkę na zbliżający się wielkimi krokami koncert Eluveitie. Występ folkmetalowej załogi ze Szwajcarii odbędzie się już 18 grudnia w katowickim Mega Clubie, a tego samego wieczoru na jednej scenie zaprezentują się również: As Night Falls, Netherfell oraz Helroth.

Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:
18:30 Drzwi
19:00-19:30 – As Night Falls
19:50-20:20 – Netherfell
20:40-21:15 – Helroth
21:40 -… – Eluveitie

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal:
Alpy są piękne. Kryją też w sobie wiele pięknych historii. A te lubi opowiadać przy wtórze tradycyjnych folkowych dźwięków z alpejskich okolic, przemieszanych z ostrym metalem, jedna z największych obecnie folkmetalowych formacji, Eluveitie. Która zawsze w Polsce może liczyć na owacyjne przyjęcie licznej widowni. Grupa powstała w 2002 roku w miasteczku Winterthur. Tak samo nazywało się towarzystwo ubezpieczeniowe, które reklamował u nas przed laty Bogusław Linda pod hasłem „Życie to nie film”, i właśnie w tej miejscowości ma swoją siedzibę. Chrigel Glanzmann nie zamierzał jednak ze sprzedawania polis uczynić swego sposobu na życie. Kochał ostry metal, historię oraz mitologię celtycką, a do tego potrafił śpiewać oraz grać na wielu instrumentach. Skład Eluveitie zmieniał się wielokrotnie. Tylko Glanzmann, niekwestionowany przywódca i lider oraz główny kompozytor, pamięta narodziny kapeli. Kapeli, która z każdą kolejną płytą rozwija swój styl i opowiada coraz ciekawsze historie. Które chętnie poznaje coraz więcej fanów na świecie. Płyta „Origins” z 2014 roku traktuje, w dużym uproszczeniu, o tym, jak narodziła się Szwajcaria. Napisane przez Glanzmanna opowieści i muzyka, spotkały się z niesamowitym przyjęciem poza ojczyzną. Dość powiedzieć, że na wymagającym rynku niemieckim dotarła do szóstej pozycji oficjalnego zestawienia albumów.
Sprawdź jeśli lubisz: Finntroll, Ensiferum, Korpiklaani, Battlelore
http://eluveitie.ch/
https://www.facebook.com/eluveitie
https://www.youtube.com/watch?v=-w2m-TeLi6I

Helroth (Warszawa, Polska) folk metal, pagan metal:
Zespoł został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół – Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę „Wataha” i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W swoją premierę miał teledysk „Wiedźma” zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP „I, Pagan”. Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Skład zespołu: Michał “Orthank” Lipka – vox, Martha “Marchew” Gantner – flet, vox, Ernest “Bania” Grabowski-Patela – skrzypce, Cezary “Zapor” Zaporowski – gitara, Jan “Ciastek” Machalski – gitara, Adam “Morwin” Kłosek – bas, Marcin “Ściera” Ścierański – perkusja
Sprawdź, jeśli lubisz: Percival Schuttenbach, Arkona, Korpiklaani, Eluveitie
http://helroth.com/
https://www.facebook.com/Helroth
https://www.youtube.com/watch?v=eBJUUd_p220

Netherfell (Kraków, Polska) folk metal:
Krakowski zespół folkmetalowy zespół, łączący w swojej twórczości elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego, metalowego grania. W 2013 roku wydał EP „Okryte Zapomnieniem” i zagrał wiele koncertów u boku gwiazd sceny folkmetalowej (Arkona, Alestorm, Dalriada). W 2015 roku nakładem niemieckiej wytwórni NOIZGATE Records zespół wydał debiutancki album długogrający „Between East And West”, promowany dwoma trasami koncertowymi po Polsce i Europie. Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym pełnowymiarowym wydawnictwem.
Sprawdź, jeśli lubisz: Arkona, Percival Schuttenbach, Northland, Skyforger
https://www.facebook.com/Netherfell
https://www.youtube.com/watch?v=PjJ65r7NXwY

As Night Falls (Katowice, Polska) symphonic metal, power metal:
Katowicki zespół jest właśnie w trakcie promocji swojej debiutanckiej płyty “Embrace the Journey”. Poza tym na koncie mają jeszcze dwie EPki („My secret place”, „From Grace To Oblivion”). As Night Falls można było usłyszeć w roli supportu takich gwiazd jak: Tarja Turunen (ex-Nightwish), Liv Kristine (ex-Leaves’ Eyes, Theatre of Tragedy), Antimatter, Welicoruss, Artrosis, Proletaryat, Sixpounder, Night Mistress, Horrorscope.
Sprawdź, jeśli lubisz: Epica, Nightwish, Leaves’ Eyes, After Forever
https://www.facebook.com/asnightfallsband
https://www.youtube.com/watch?v=2lXFAG-y1dg

Zagrają:
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal, melodyjny death metal
+
Helroth (Warszawa, Polska) folk metal, pagan metal
Netherfell (Kraków, Polska) folk metal
As Night Falls (Katowice, Polska) symphonic metal, power metal

Kiedy: 18 grudnia (niedziela) 2016
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
http://knockoutprod.net/sklep

Oraz:
TicketPro
Eventim

Zapraszają:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod