DECREPIT BIRTH ujawnia szczegóły nowego albumu „Axis Mundi” wraz z pierwszym utworem

Techniczni death metalowcy z Kalifornii (USA), DECREPIT BIRTH, ujawnili szczegóły swojego pierwszego od siedmiu lat albumu, następcy „Polarity” z 2010. Wydawnictwo jest zatytułowane „Axis Mundi” i ukaże się w Europie nakładem Agonia Records, 21 lipca. Pierwszy ujawniony utwór z płyty to „Epigenic Triplicity”. Jest dostępny w formie widea sferycznego (360 stopnii).

DECREPIT BIRTH został oficjalnie założony w 2001 roku i wydał do tej pory trzy studyjne albumy, które zapewniły mu mocną pozycję na death metalowej scenie. Ich muzyka, charakteryzująca się technicznymi i progresywnymi elementami, zjednała im rzeszę fanów w wielu miejscach na świecie.

Ostatni album DECREPIT BIRTH, „Polarity”, trafił na 18 pozycje notowania Billboard „Heatseekers Chart” w pierwszym tygodniu sprzedaży. W tym samym czasie zespół zagrał na trasie Summer Slaughter Tour u boku Decapitated, The Faceless, All Shall Perish, Veil Of Maya i Animals As Leaders. Od 2017 roku formacja znowu koncertuje i jest obecnie na trasie w Ameryce Północnej; niedługo zawita również do Europy.

Obecny skład zespołu to Bill Robinson (ex-Suffocation) na wokalach, Matt Sotelo na gitarze, Sean Martinez (ex-Rings Of Saturn, ex-Decapitated) na basie oraz Sam Paulicelli (ex-Abigail Williams, ex-Goatwhore) na perkusji.

Nadchodzący, czwarty krążek zespołu, „Axis Mundi”, został zarejestrowany w trzech różnych miejscach na przestrzeni roku. Gitary oraz bass nagrano w domowych studiach gitarzysty oraz basisty w USA, natomiast perkusje w Private Ear Studios w Kandzie. Całość zmiksowano i zmasterowano w 16th Cellar Studio (Fleshgod Apocalypse, Hour Of Penance) pod okiem Stefano Morabito. Autorem okładki jest znany artysta fantasy Dan Seagrave (Morbid Angel, Entombed, The Devil Wears Prada).

Tak o nowym albumie mówi gitarzysta, Matt Sotelo: „Przeszliśmy ewolucję na przestrzeni ostatnich lat. Ostatnie albumy, Diminishing Between Worlds i Polarity, to był głównie progresywny death metal. Były inne od …And Time Begins. Ten ostatni miał sobie więcej brutalności. Jestem typem człowieka, który lubi eksperymentować. Na Axis Mundi słuchać wszystkie moje inspiracje. Jestem bardzo zadowolony z tego krążka. Jest melodyjny, a same riffy często się powtarzają. Chciałem się dobrze bawić pisząc nowe numery”.

Utwory:
1. Vortex of Infinity…Axis Mundi
2. Spirit Guide
3. The Sacred Geometry
4. Hieroglyphic
5. Transcendental Paradox
6. Mirror of Humanity
7. Ascendant
8. Epigenetic Triplicity
9. Embryogenesis
10. Orion
11. Desprate Cry
12. Infecting the Crypts

Dostępne formaty:
– Digipack CD.
– Limitowany do 500 kopii BOX CD.
– Czarny podwójny winyl.
– Limitowany do 250 kopii niebieski podwójny winyl.
– Limitowany do 150 kopii podwójny niebieski winyl z kolorowymi plamami.
– T-shrt (czarny i zielony).
– Bluza z zamkiem.
– Edycja cyfrowa.

Przedsprzedaż:
https://agoniarecords.com/decrepitbirth