Debiutancka płyta HELLHAIM już dostępna

Hellhaim – enigmatyczny projekt zrzeszający muzyków różniących się wiekiem, doświadczeniem muzycznym, a przede wszystkim osobowością. Z pozoru niepasujący do siebie ludzie – lubieżny i złośliwy satyr, apodyktyczny miłośnik niemieckiego rocka, neurotyczny wiking z Kresów Wschodnich oraz udręczony i przeintelektualizowany młodzieniec – wspólnie tworzą muzykę wymykającą się jednoznacznej kategoryzacji.

Balansując na krawędzi grozy i przerysowania, zespół ukazuje w krzywym zwierciadle ludzkie dramaty, w swoich tekstach odnosząc się zarówno do wydarzeń historycznych, problemów współczesności, jak i wizji przyszłości. Debiutancki „Slaves of Apocalypse” jest swojego rodzaju eksperymentem – jako punkt wyjścia muzycy przyjęli klasyczny heavy metal zakorzeniony w latach 80′, poszerzając jednak jego ramy i dodając do mieszanki elementy innych metalowych gatunków, takich jak thrash, death czy avant-garde.

Płyta wydana 21 sierpnia jest drugim wydawnictwem zespołu założonego w 2008 roku przez muzyków nieistniejącego już, działającego w latach 80. i na początku 90. zespołu Holocaust / Alioth. Pierwszym materiałem Hellhaim była wydana w 2015 roku EP zatytułowana „In the Dead of the Night”.

Fragmentów płyty „Slaves of Apocalypse” można posłuchać tutaj:

Wszelkie informacje o zespole: www.hellhaim.pl