CRITICAL NOISE INDUSTRY w Katowicach po raz pierwszy

Już niebawem w katowickiej Korbie zrodzi się nowa, świecka tradycja. 21 stycznia w murach tego szacownego przybytku wystartuje pierwsza edycja CRITICAL NOISE INDUSTRY, nowej imprezy muzycznej, która stawia sobie za cel koncertową promocję nietypowych zjawisk z pogranicza szeroko rozumianego ekstremalnego grania. Jedni nazwą to awangardą, inni sonicznym poqrwieniem, a jeszcze inni w ogóle nie będą chcieli słuchać. Jedno jest pewne, ani typowo, ani kwadratowo nie będzie.

W dziewiczy rejs tej muzycznej łajby wyruszą:

SHINE – robiąca za gwiazdę wieczoru formacja z Bielska-Białej, miasta słynącego z wysokiej klasy wynalazków dźwiękowych. Grają muzykę z pogranicza stoner/doom/psychedelic, a w kartotece maja współudział w Moanaa czy Unipolar Manic-Depressive Psychosis.
https://shinedoom.bandcamp.com/

LOW STANDARDS – pochodzący z Zabrza przedstawiciele sceny noise/powerviolence. Sami twierdzą, że uprawiają „lo-fi audio terrorism” i z pewnością nie są im obce standardy „D.I.Y.”.
https://lwstndrds.bandcamp.com/

LUGOLA – niewątpliwa ciekawostka wieczoru czyli tarnogórski, jednoosobowy projekt Michała „Neithana” Kiełbasy, znanego z Whalesong. Jedna z niewielu okazji do sprawdzenia w warunkach koncertu estetyki noise/drone/ambient.
https://lugola.bandcamp.com/

ABNORMAL SICKNESS – sprowadzeni specjalnie na tą okazję z samiuśkich Katowic patolodzy dźwięku będą czuwać nad nierównościami pod sufitem zgromadzonych. Będą cha-che, walce i rumby, więc „Lepiej idź nazbierać patyków”.
https://www.facebook.com/AbnormalSickness

DETHRONED – młodociani adepci metalu śmierci z Zawiercia, dla niepoznaki otworzą koncert w stylu „„Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałam. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję.”
https://www.facebook.com/Deathroned666/

Szczegóły:
CRITICAL NOISE INDUSTRY
21 stycznia 2016 (sobota)
Pub KORBA – Katowice, ul. Złota 1
Start:19:00 Bilety: 15 zł
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/230655327385847/