Closterkeller: Zapowiedź nowej płyty i trasa koncertowa

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco „zakręconego” pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół zapowiada wydanie jesienią tego roku, kolejnego, dziesiątego albumu studyjnego, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został już zarejestrowany w studio „KULTOWE” Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu „VIRIDIAN” odbędzie się 22 września 2017. Będzie to pierwszy album w nowym, odmłodzonym składzie CLOSTERKELLER, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox , perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą:  klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi: „To kolejna kolorowa płyta  tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona. Po raz pierwszy oddałam produkcję w czyjeś ręce – chłopaków i naszego realizatora Adama. To jest wielki eksperyment, ale w końcu bez takich rzeczy nie ma postępu toteż trzęsie mną, ale trzymam twarz na kłódkę. No, tak… prawie!”.

Część materiału z „VIRIDIAN” zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

W ramach promocji albumu Closterkeller przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów które odbędą się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej „ABRACADABRA VIRIDIAN TOUR 2017”.

CLOSTERKELLER wystąpi w towarzystwie zaproszonych na trasę kilku zespołów. Kilkanaście koncertów w ramach tej trasy zagra zespół  PAMPELUNA, który będzie promował swój nowy studyjny album „BUNT”.

 

Lista koncertów:

21.09. – Białogard

22.09. – Darłowo

23.09. – Szczecin

24.09. – Gorzów Wkp.

29.09. – Legnica

30.09. – Radków

01.10. – Włocławek

13.10. – Siedlce

14.10. – Chełm

15.10. – Lublin

28.10. – Elbląg

29.10. – Gdynia

31.10 – Łódź

03.11. – Zabrze

04.11. – Opole

05.11. – Lubin

10.11. – Zielona Góra

11.11. – Żagań

12.11. – Wrocław

17.11. – Kutno

18.11. – Piła

19.11. – Bydgoszcz

24.11. – Łomża

25.11. – Płock

01.12. – Ostrów Wkp.

02.12. – Miłosław

03.12. – Poznań

08.12. – Częstochowa

09.12. – Kraków

10.12. – Bielsko Biała