Blindead: 10-lecie albumu “Autoscopia / Murder In Phazes”. Wyjątkowe koncerty w Warszawie i Gdańsku

Knock Out Productions oraz Klub B90 zapraszają na dwa wyjątkowe koncerty Blindead!

Blindead wystąpi 2 listopada w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później 3 listopada w gdańskim B90. Grupa będzie świętować 10-lecie albumu “Autoscopia / Murder In Phazes”, który ukazał się 18 sierpnia 2008 roku nakładem Deadline Records.

Wkrótce ogłosimy kolejne kapele, które będą uczestniczyć w jubileuszu Blindead.

Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku 23 lipca na: https://sklep.knockoutprod.net (koncert w Warszawie) oraz https://tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku).

BLINDEAD (Polska) post metal, rock progresywny:
Niemal dokładnie 10 lat temu, 18 sierpnia 2008 roku, premierę miała doskonała i można chyba również napisać, że przełomowa płyta gdyńskiej formacji Blindead „Autoscopia / Murder In Phazes”. Koncepcyjny materiał, który składał się z siedmiu kompozycji trwających równo 60 minut, stanowiących fascynującą opowieść o mrokach ludzkiej duszy. Jesienią 2018 roku zespół zagra dwa wyjątkowe koncerty, które związane są z jubileuszem.

Tę wspaniałą wiadomość podajemy zaledwie kilka dni po tym, jak Havoc (gitara), Bartosz Hervy (klawisze, sample) i Konrad Ciesielski (perkusja) poinformowali, że współpracę z Blindead zakończyli gitarzysta i współzałożyciel Marek Zieliński oraz śpiewający od 2016 roku Piotr Pieza, zastępując Patryka Zwolińskiego. Do Patryka, który był członkiem kapeli od 2002 do 2015 roku, należy główny głos oraz autorstwo historii na „Autoscopii…”.

Jak wiadomo przed „Autoscopia / Murder In Phazes” pojawił się debiutancki „Devouring Weakness” (2006). Z kolei po tegorocznym jubilacie ukazały się niemniej znakomite EP-ka „Impulse” oraz duże płyty „Affliction XXIX II MXMVI” (2010), „Absence” (2013) oraz jedyna nagrana z Piotrem Piezą „Ascension”. Na wymienionych wydawnictwach Blindead pokazał autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę, wymykającą się oczywistym schematom.

Pomimo turbulencji personalnych Havoc, Bartek i Konrad pracują wraz z muzykami sesyjnymi nad nowymi kompozycjami i niewykluczone, że jesienią podczas jubileuszowych występów poznamy którąś z nich. Muzycy zapewniają, że warto będzie czekać i lepiej im wierzyć.

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Cult Of Luna, Isis, Obscure Sphinx, Leprous…

Zagrają:
BLINDEAD (Polska) post metal, rock progresywny

Kiedy: 2 listopada (piątek) 2018
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 3 listopada (sobota) 2018
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncerty dostępne od 23.07 na:
Warszawa: https://sklep.knockoutprod.net
Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl