Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID

KOLEKCJONERSKA WERSJA DELUXE Z 5 PŁYTAMI WINYLOWYMI

DATA WYDANIA: 9 PAŹDZIERNIKA 2020

Box set zawiera: album studyjny (wersja oryginalna), album studyjny z quad mixem oraz niepublikowane wcześniej dwa koncerty z 1970 r.

Dostępny również jako 4 płytowy set CD i w streamingu.

Link do zamówień: https://blacksabbathband.lnk.to/BSParanoid50PR

Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu Paranoid. Sam album ma status legendy i sprzedał się w milionach egzemplarzy. 9 października ukażą się 5 płytowa wersja winylowa i 4 płytowy set CD – reedycje zawierają nigdy wcześniej niepublikowane dwa koncerty z 1970 roku.

PARANOID: SUPER DELUXE EDITION zawierać będzie wersję oryginalną albumu, wersję albumu z quad mixem z 1974 rok przygotowanym do stereo oraz dwa koncerty z 1970 r.: z Montreux i Brukseli, które nigdy do tej pory nie zostały wydane. 5 płytowe wydawnictwo ukaże się w twardej oprawie z dużą książeczką zwierającą wywiady ze wszystkimi czterema członkami zespołu, archiwalne zdjęcia i materiały pamiątkowe, plakat oraz replikę książki z trasy z czasów Paranoid.

Po sukcesie pierwszego albumu grupy z początku 1970 roku, Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward powrócili jesienią tego samego roku z płytą Paranoid. Była to pierwsza płyta zespołu, która znalazła się w topie list w Wielkiej Brytanii sprzedając się w ponad 4 milionach kopii w samych tylko Stanach Zjednoczonych! Utwory takiej jak „War Pigs”, „Planet Caravan”, „Iron Man”, no i oczywiście „Paranoid” do dziś inspirują nowe generacje muzyków na całym świecie.

PARANOID: SUPER DELUXE EDITION: pierwsza z płyt winylowych to oryginalny album, druga to album ze specjalnym miksem quadrofonicznym. Ta wersja została wydana na winylu i 8 ścieżkowej taśmie w 1974 roku, ale została wyprzedana wiele lat temu i obecnie została ona przetworzona do wersji stereo i na potrzeby płyty winylowej.

Kolekcję wieńczą trzy płyty, które zawierają pierwszy raz wydane dwa koncerty zarejestrowane w 1970 roku. Pierwszy z nich odbył się 31 sierpnia w Montreux w Szwajcarii, tuż przed ukazaniem się Paranoid. Posłuchać można zespołu, który stał się już wtedy zgraną grupą. Muzycy prezentują na żywo po raz pierwszy takie utwory jak „Hand Of Doom” i „Iron Man” wplatając w set „N.I.B.” oraz „Behind The Wall Of Sleep” ze swojego albumu debiutanckiego. Drugi koncert został zarejestrowany kilka miesięcy później w Brukseli, w trakcie występu w belgijskiej telewizji. Na nieoficjalną wersję tego klasycznego występu można było natrafić, ale nigdy nie brzmiało to tak dobrze.

BLACK SABBATH
Paranoid Super Deluxe 5 Winylowy Box Set
Lista utworów:

LP 1: Album oryginalny

Strona A

War Pigs / Luke’s Wall”

Paranoid”

Planet Caravan”

Iron Man”

Strona B

Electric Funeral”

Hand Of Doom”

Rat Salad”

Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”

LP 2: Quadradisc Mix in Stereo (WS4 1887) 1974

Strona C

War Pigs / Luke’s Wall”

Paranoid”

Planet Caravan”

Iron Man”

Strona D

Electric Funeral”

Hand Of Doom”

Rat Salad”

Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”

LP 3: Live in Montreux 1970 (Part One)

Strona E

Intro”

Paranoid”

N.I.B.”

Behind The Wall Of Sleep”

Strona F

Iron Man”

War Pigs”

LP 4: Live in Montreux 1970 (Part Two)/Live in Brussels 1970 (Część pierwsza)

Strona G

Fairies Wear Boots”

Hand Of Doom”

Strona H

Paranoid”

Hand Of Doom”

Rat Salad”

Iron Man”

LP 5: Live in Brussels 1970 (Część druga)

Strona J

Black Sabbath”

N.I.B.”

Strona K

Behind The Wall Of Sleep”

War Pigs”

Fairies Wear Boots”