AOSOTH ujawnia nowy utwór „Silver Dagger And The Breathless Smile”

Francuscy black metalowcy AOSOTH ujawnili nowy utwór z nadchodzącej płyty „V: The Inside Scriptures”. Wydawnictwo ukaże się 17 listopada nakładem Agonia Records. Tytuł nowego utworu to „Silver Dagger And The Breathless Smile”.

AOSOTH jest projektem wokalisty i autora tekstów MkM (założyciela Antaeus). Zespół łączy black i death metal. W odróżnieniu od gwałtownego stylu Antaeus, muzyka AOSOTH idzie w stronę dysharmonijnego i dusznego brzmienia. Autorem muzyki jest gitarzysta i producent Bst (The Order Of Apollyon, VI). Wspomnianym muzykom towarzyszą basista INRVI (założyciel VI) oraz drugi gitarzysta Saroth (Hell Militia / Temple Of Baal). Sesyjnym perkusistą zespołu jest T.

„V: The Inside Scriptures” to ostatni rozdział koncepcji zapoczątkowanej przez dwa poprzednie albumy studyjne, „III” oraz „IV: Arrow In Heart”. Nowa płyta różni się od nich przede wszystkim ogólną atmosferą nagrań. Te ostatnie trwały około trzech lat i były wielokrotnie przerywane z powodu osobistych wydarzeń w życiu MkM oraz Bst. W pewnym momencie AOSOTH rozważał porzucenie prac nad albumem i rezygnację z jego wydania.

Perkusja została nagrana w Hybreed Studios (Temple Of Baal, Glorior Belli, VI), a wszystkie pozostałe instrumenty w BST Studios. W tym ostatnim odbył się również miks i mastering płyty. Autorem obrazu, który znalazł się na okładce, jest Benjamin A. Vierling (Nightbringer, Weapon). Za layout odpowiada Somnyum. Logo zespołu zostało przygotowane przez Erik’a Danielsson’a z Watain.

Utwory:
1. A Heart To Judge
2. Her Feet Upon The Earth, Blooming The Fruits Of Blood
3. The Inside Scriptures
4. Premises Of A Miracle
5. Contaminating All Tongues
6. Silver Dagger And The Breathless Smile

Formaty albumu:
– Digipack CD.
– Czarny winyl.
– Transparentny winyl (wyprzedany).
– Biały winyl (limit 240 sztuk).
– Biała i czarna koszulka.
– Czarna bluza z zamkiem.
– Pliki cyforwe.

Przedsprzedaż:
Agonia Records Webshop (CD/LP/MERCH):
http://agoniarecords.com/aosoth
Amazon (DIGITAL)
https://tinyurl.com/aosothama
iTunes (DIGITAL)
http://radi.al/AOSOTH
Bandcamp (DIGITAL)
https://tinyurl.com/aosothband

Skład:
MkM – wokal
Bst – gitary
INRVI – bass
Saroth – dodatkowe gitary
T. – perkusja (muzyk sesyjny)