ANTARKTIS: nowy singiel, szczegóły albumu

Szwedzi z ANTARKTIS (metal/post-rock) ujawnili pierwszy utwór z ich debiutanckiej płyty „Ildlaante”, która ukaże się 6 października sumptem Agonia Records. Wideo do utworu „Svalbard” jest dostępne tutaj:

W skład ANTARKTIS wchodzą dwaj gitaryzści In MourningBjörn Pettersson oraz Tobias Netzell (ex-October Tide). Towarzyszą im Daniel Jansson (Ikhon) na wokalu i basie oraz perkusista Jonas Martinsson (Me The TigerNecrosavant), którzy dołączyli do składu w 2013 roku.

Początkowo ANTARKTIS był postrzegany przez swoich założycieli jako projekt poboczny w stosunku do In Mourning. Jego trzon stanowiło wspominane duo, które po godzinach pisało nowe utwory. Żaden z nich nie został jednak opublikowany, a sam projekt porzucony. Dopiero uformowanie się pełnego składu w 2013 wskrzesiło na dobre ANTARKTIS. Od  tego czasu zespół otrzymuje coraz większy priorytet; pojawiły się również oferty zagrania na festiwalach oraz odbycia trasy koncertowej. Nadchodzący krążek „Ildlaante” będzie pierwszym w karierze formacji.  

Jak komentuje ANTARKTIS: „Jesteśmy dumni z nowego albumu i szczęśliwi że wreszcie może się ukazać. W ostatnim czasie zacieśniliśmy szyki jako zespół. Razem komponujemy utwory i każdy z nas uczestniczy w tym procesie na równych zasadach. Ildlaane jest owocem tej współpracy i jest czymś odrębnym w stosunku do naszych pozostałych zespołów i projektów. Duże podziękowania należą się Karl’woi (z Karl Daniel Lidén Production) za miks i mastering płyty, a także Emy Rojas za wspaniałą okładkę”.    

Album został nagrany pomiędzy wrześniem 2016 i lutym 2017 w trzech różnych studiach w Szwecji. Perkusja z Alexandrem Backlund’em i Sebastianem Svalland’em Nailvillage Studio. Gitary, bass, wokal oraz klawisze w Studio Libra, a dodatkowe wokale w Ikhon IQ. Za miks i mastering odpowiada Karl Daniel Lidén (BreachTerra Tenebrosa, The Old Wind). Okładka została wykonana przez Emy Rojas z Arrache-toi Un Oeil (ConvergeSunn O))) i Clutch).

Utwory:
1. Aurora
2. Svalbard
3. Notes From Underground
4. Ildlaante
5. Cape Meteor Pt 1
6. Cape Meteor Pt 2

Formaty albumu:
– Digipack CD.
– Podwójny czarny winyl.
– Podwójny transparentny winyl z niebieskimi i srebrnymi plamami.
– T-shirt.
– Pliki cyfrowe.

Przedsprzedaż:
CD/LP/MERCH: https://www.agoniarecords.com/antarktis
Pliki cyfrowe: https://agoniarecords.bandcamp.com/album/ildlaante

Skład:
Jonas Martinsson – perkusja
Daniel Jansson – wokal i bass
Björn Pettersson – gitary i wokal
Tobias Netzell – gitary i wokal

ANTARKTIS on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/antarktismusic/
Instagram: https://www.instagram.com/antarktismusic/
YouTube: https://www.youtube.com/antarktismusic/